Aksaray Eski Otobüs Terminali Yeniden Şekilleniyor!

Aksaray Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Aksaray Eski Otobüs Terminali Yeniden Şekilleniyor!

Aksaray'daki eski otobüs terminali yeniden şekillendirilerek Aksaray’ın en modern komplekslerinden birisi haline getirilecek...

Aksaray’da uzun yıllar boyunca şehirler arası otobüs terminali olarak hizmet veren, daha sonra ilçe, kasaba ve köylere yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin kullandığı Eski Terminal, Aksaray Belediyesi’nin girişimleri ile yeniden şekilleniyor.

Şehrin ortasında olmasına rağmen gerek ticaret, gerek yeşil alan, gerekse yaşam merkezi konularında pozitif herhangi bir değeri olmayan bölge, kısa vadede Aksaray’ın en modern komplekslerinden birisi haline gelecek. Geleceği şekillendirmeye çalıştıklarını dile getiren, değer üreten çalışmaları kaynakları en verimli şekilde kullanarak hayata geçirmenin çabasında olduklarını söyleyen Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “İnşallah hayata geçireceğimiz dev projeyle Aksaray’ımız yepyeni ve gelecek onlarca yılına hitap edebilecek bir merkeze sahip olacak. Biz iş yapmış olmak için değil, gerçek anlamda nitelik üretmek için projeler gerçekleştiriyoruz” dedi.

Hak sahiplerinin gönlünü kırmadan, onların mallarını düşük bedelle almaya çalışmadan, şeffaflık ve açık yüreklilikle görüşmeler yaptıklarını ve herkesin ortaya çıkan projeden memnun olduğunu ifade eden Başkan Yazgı, “Tüm hak sahiplerimize müspet yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz şehri tek başımıza değil, Aksaraylılarla birlikte yönetiyoruz. Bu nedenle ne adım atarsak atalım önce onların onaylaması gerekiyor” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat