Aksaray İSKİ Binası’nın Yıkımı Tamamlandı

04 Aralık 2015
PAYLAŞ
Aksaray İSKİ Binası’nın Yıkımı Tamamlandı

Aksaray'ı meydana kavuşturacak olan proje kapsamında Aksaray'daki İSKİ'nin eski Genel Müdürlük Binası'nın yıkım işlemleri tamamlandı...

Aksaray'daki İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürlüğü Binası'nın yıkım işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla 21 Ekim'de başlamıştı. İBB Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Tedbir Müdürlüğü'nün kontrolünde yürütülen yıkım işlemleri tamamlandı.

1983 yılında yapımına başlanan ve 1985 yılında hizmet vermeye başlayan İSKİ eski Genel Müdürlüğü binasının yerine yer altı otoparkı yapılacak. Üstü yeşil alan olarak düzenlenecek ve daha sonra Aksaray Meydanı'ndaki trafik yer altına alınacak. Proje tamamlandığında İstanbullular yeni bir park meydan ve yeraltı otoparkına kavuşmuş olacak.

Projeyle ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Burası çok kıymetli bir yer. Yıkılan binanın yeri yeşil alan olacak. Park alanı olarak halkımıza hizmet verecek. Ve bu park alanının altı da otopark olacak" demişti.


"Aksaray İSKİ Binası’nın Yıkımı Tamamlandı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap