Aksaray Merkez Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi

Aksaray Merkez Toki Evleri kura çekilişi bu sabah saat 09:30’da yapıldı. 300 konut için 3 bin 157 kişi başvuruda bulundu. İşte Aksaray Merkez Toki Evleri kura sonuçları...

12 Mayıs 2016
Aksaray Merkez Toki Evleri Kura Sonuçları Tam Listesi Aksaray Merkez Toki Evleri kura çekilişi bu sabah saat 09:30’da yapıldı. 300 konut için 3 bin 157 kişi başvuruda bulundu. İşte Aksaray Merkez Toki Evleri kura sonuçları...

Emeklilere özel geliştirilen Aksaray Merkez Toki Evleri kura çelişleri bu sabah 09:30’da Aksaray Üniversitesi konferans salonunda gerçekleşti.

AKSARAY MERKEZ TOKİ EVLERİ KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

300 KONUT İÇİN 3 BİNDEN FAZLA KİŞİ SIRAYA GİRDİ
300 konut için 3 bin 157 kişinin başvuruda bulunduğu Aksaray Merkez Toki Evleri kura çekilişi sonrası konut almaya hak kazanan 300 emekli vatandaş belirlendi.

Bugün ki kurada asil olarak hak sahibi olamayan vatandaşlar 500 TL başvuru bedellerini 17 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecek.

SÖZLEŞME AŞAMASI
Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar Toki tarafından belirlenecek olan tarihde Ziraat Bankası Aksaray Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Aksaray il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
4.Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresini hazır bulundurmaları gerekiyor.

OTURMA KOŞULLARI VE DEVİR İŞLEMLERİ
-Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemiyor.
-Yine özleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshediliyor.
-Gerçeğe aykırı beyanda bulunulması halinde, kurada hak sahibi olanların konut alma hakları iptal ediliyor.
-Sözleşme imzalanmış ise sözleşmeleri feshedilerek gerekli hallerde ödenen peşinat tutarları irat kaydedilecek ve ödenen taksit tutarları masraflar tahsil edildikten sonra faizsiz olarak iade ediliyor.
HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Ali Atar

12 May 2016, 20:22

notersiz kura çekilişi yapıldığınıda yaz. kurada çıkanların büyük çoğunluğu eski belediye başkanı nevzat paltanın yakınları. bunlarıda yazın korkmayın.


GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ'nin konut üretim sayısı 800 bini geçti

TOKİ'nin konut üretim sayısı 800 bini geçti

TOKİ'nin 15 yılda 800 bin 112 konut ürettiği bildirildi.

13 Ağustos 2017


TOKİ yeni projelere başlayacak

TOKİ yeni projelere başlayacak

Sosyal konut projeleri üreten TOKİ, 1485 konutun ihalesini tamamlarken diğer yandan da Kırklareli, M

11 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat