Aksu İplik Fabrikası Lüks Rezidansa Dönüşüyor

Bakırköy'de bulunan Aksu İplik Dokuma Fabrikası'nın yerine lüks bir konut projesi yapılacak...

04 Temmuz 2017
Aksu İplik Fabrikası Lüks Rezidansa Dönüşüyor Bakırköy'de bulunan Aksu İplik Dokuma Fabrikası'nın yerine lüks bir konut projesi yapılacak...

590 KONUTLUK DEV PROJE
Bakırköy Osmaniye'de bulunan 27 bin metrekarelik arsa üzerinde yükselen Aksu İplik Dokuma Fabrikası için yıkım kararı alındı. İplik fabrikasının yerine 590 konut ile 35 dükkan içeren yeni bir projenin hayata geçirileceği kaydedildi.
Özaksu Gayrimenkul, iplik fabrikasının yerine inşa edilecek olan lüks rezidans projesini İstanbul Valiliği'ne sunarak Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecine start verdi. Valiliğe sunulan proje raporunda inşaatın yapım süresinin 36 ay olacağı öngörüldü. Rezidans projesini hayata geçirmeden önce gerçekleştirilmesi gereken iplik fabrikasının yıkım çalışmalarına 2017 senesinin Eylül ayında başlanacağı kaydedilirken, hafriyat ve zemin işlerine de 2017 senesinin Aralık ayında başlanacağı belirtildi.

2020 AĞUSTOS'UNDA HAZIR OLACAK
Tamamlanan projenin iskan ve işletmeye açılma tarihi ise 2020 senesinin Ağustos ayı olarak ilan edildi. Bakırköy Adliye Sarayı ile Marmara Forum Alışveriş Merkezi'nin inşasının üzerine hızlı bir dönüşüm sürecine giren ve eski fabrikalar semti görüntüsünü yavaşça terk eden Osmaniye'nin, inşa edilecek bu yeni rezidans ile birlikte yapılaşmayı hızlandıracağı da kaydedildi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.