Alanya'da kontrollü yapılaşmanın önü açıldı

Alanya'nın imar durumuna dair önemli bir gelişme yaşandı.

09 February 2021
Alanya'da kontrollü yapılaşmanın önü açıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında Alanya ilçesinin imar durumu tartışıldı. Toplantıda Alanya Belediyesi'nin hazırladığı ve ilçenin kontrollü yapılaşmasına temel olacak imar planlarına ilişkin plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler onaylandı.

Milliyet'te yer alan habere göre, söz konusu karar hakkında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya'mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı" ifadelerini kullandı.

HANGİ BÖLGELER KARAR DAHİLİNDE?

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünce hazırlanan ve ilçe bütününün kontrollü yapılaşmasının temelini oluşturacak imar planında, Alanya merkez mahalleleriyle Avsallar, Cikcilli, Çıplaklı, Demirtaş, Emişbeleni, Güzelbağ, İncekum, Kestel, Kargıcak, Konaklı, Mahmutlar, Oba, Okurcalar, Payallar, Tosmur ve Türkler mahalleleri için 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına yönelik plan hükümlerinin tamamının revize edilmesi kapsamında düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis oturumunda onaylanan ve oybirliğiyle kabul edilen bu revizyonun ardından Alanya Belediyesi bayındırlık ve imar hizmetlerinde çalışmalar hızlanacak. Alanya'da imar planı bulunan alanlarda onaylanan bu imar planı hükümleri revizyonu ile beraber yapılaşmaların sorunsuz şekilde devam edeceği belirtildi.

"KONTROLLÜ YAPILAŞMANIN TEMELİ ATILDI"

Alanya'nın imar durumu için önem taşıyan revize oylaması hakkında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü'müz tarafından hazırlanan, önce Alanya Belediye meclisimizde onaylanan bugün de Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis oturumunda oybirliğiyle onaylanan kararla birlikte Alanya'mızın tamamında kontrollü yapılaşmanın temeli atıldı. 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri değişikliğinde emeği geçen değerli meclis üyelerine ve ekibime teşekkür ediyor, Alanya'mız adına hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum