Alanya’ya Yeni Yatırım Müjdeleri

12 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Alanya’ya Yeni Yatırım Müjdeleri

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Antalya'nın Alanya ilçesinin ulaşımda hızlı trene kavuşacağı müjdesini verdi.

Alanya'ya Yeni Yatırım Müjdeleri

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Antalya milletvekili adayı olan Lütfi Elvan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nda muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldiği görüşmede 'Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını, inanılmaz gelişmelerin ve değişimlerin yaşandığını' dile getiren Elvan, AK Parti dönemiyle birlikte devasa boyutlarda mega projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti. Elvan, "Biz dünyanın yapamayacağı projeleri yapıyoruz. Denizin altından Marmaray'ı getirdik. Abdülhamit'in hayaliydi. 150 yıllık proje" diye konuştu.

Dünyanın İlk Üç Katlı Tüneli

Elvan, "Denizin altından şu anda 2 katlı tünelimizi, Avrasya tünelimizi geçiriyoruz. Önümüzdeki günlerde ihalesine çıkacağız. Denizin altında 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli'ni geçiriyoruz. 3 katlı tünel dünyada bir ilk. Hiçbir ülke bunu şu ana kadar gerçekleştiremedi. Denizin 110 metre altında 6 katlı bir apartman yüksekliğinde. İşte bunu Türk mühendisleriyle, işçileriyle yapıyoruz" dedi.

ATAK Helikopterleri Üretiliyor

ATAK helikopterini iktidarda oldukları dönemde üretmeye başladıklarını vurgulayan Elvan, uyduları, yüksek hızlı treni, savaş uçağı ve gemileri yapmaya başladıklarını söyledi. Türkiye olarak artık hiç kimseye muhtaç olmak istemediklerinin altını çizen Elvan, "IMF kapılarında diz çöküp, 'Ne olur bana 100 milyon dolar para ver' demek istemiyoruz. Artık Türkiye'nin ihtiyacı yok. 24 milyar dolar borçlandılar. Biz geldik IMF'ye borcumuzu sıfırladık. Bir de 'İstiyorsanız size 5 milyar dolar kredi verebiliriz' dedik. Türkiye bu konuma geldi, biz bunu kaybetmek istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

-
Alanya'ya Yeni Yatırım Müjdeleri
-

Turizm ve Sağlık'da Yeni Merkez Alanya

Alanya için düşünülen ön hazırlık sürecindeki projeler hakkında bilgi veren Elvan, her projenin takipçisi olacağının altını çizerek gereken yatırımları teker teker gerçekleştireceğini söyledi. Hedeflerinden birinin Alanya'yı turizm ve sağlık merkezi yapmak olduğunu belirten Elvan, şunları söyledi: "Bölge hastanesini yapıyoruz. Doğuda, batıda sağlık merkezleri kuruluyor. Burada devlet üniversitesi kurduk. Alanyamız, ikinci üniversiteye kavuşan tek ilçe oldu. Tıp fakültemizi kurduk ve altyapısını geliştiriyoruz. Böylece Alanya sağlık açısından çok önemli bir merkez olacaktır. Birçok Avrupa kentlerinde sağlık çok pahalı olmaya başladı. Hastalar Türkiye'ye gelmeye başladı. Bu anlamda Alanya'yı turizm sağlık merkezi olarak değerlendirmek istiyoruz."

Yat Limanı Genişletilecek

Alanya'ya Hızlı Tren sistemi yapılacağını, Alanya Limanı'nın turizm açısından potansiyelinin yükseltilmesi için çalışma yapılacağını ifade eden Elvan, "Dünyanın gelişmiş ülkeleri ve turizm merkezleriyle Antalya ve Alanyamızı kıyasladığımızda yat liman kapasitemiz oldukça düşük. Bunu daha yukarılara taşımak istiyoruz. Bu nedenle önerileriniz varsa değerlendirebiliriz" açıklamasında buluştu.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

dunyanin-en-yenilikci-10-binasi

dunyanin-en-ucuz-turistik-sehirleri

son-5-yilin-en-uzun-gokdelenleri

dunyanin-en-pahali-23-evi

ultra-luks-20-otel-suiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


"Alanya’ya Yeni Yatırım Müjdeleri" haberine ait yorum yok

Yorum Yap