Albatros Parkı’na Otel – Rezidans İnşa Edilecek mi?

İstanbul Büyükçekmece'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Eylül 2015
Albatros Parkı’na Otel – Rezidans İnşa Edilecek mi?

Büyükçekmece'nin ünlü Albatros Parkı'nda otel ya da rezidans inşa edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. İşte yanıtı...

Albatros Parkı’nın imara açılması çevrede tepki oluşturdu. Peki gerçekten otel yapılacak mı? Başkan Akgün: “Orası turizm alanı. Otelle birlikte rezidans da düşünüyoruz. Araplar rezidans istiyor” dedi.

Büyükçekmece Albatros Parkı’nın imara açılmasıyla ilgili tartışmalar şu günlerde yeniden başladı. Yıllardır Albatros Parkı’nın bir bölümüne otel yapılması planlanıyor. Hatta birkaç yıl önce arazinin satışı için belediye tarafından ihale açılmıştı. O zaman da bu karar çok tartışılmış, tepki çekmişti. Sonrasında ise belediye ihaleyi iptal etmişti. Şimdi, iş makinelerinin yeniden alana girmesiyle birlikte Albatros’a otel planı da yeniden gündeme oturmuş oldu. Peki o iş makineleri Albatros’a niye girdi? Gerçekten parka otel yapılacak mı? İşte bu soruları, konunun birinci derecedeki muhatabı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün açıkladı.

"PROJE YAPTIK MÜŞTERİ ARIYORUZ"

“Albatros’ta, sahil şeridinde 170 bin metrekarelik bir park var. Yol ile Gürpınar arasında ise 29 bin metrekarelik bir alanımız bulunuyor. İşte bu 29 bin metrekarelik alan, 70’li yıllardan beri turizm alanı. 1994 yılına kadar bu alanda belediyenin tesisleri vardı. Daha sonra bu tesisler yıkıldı. Şimdi, bu alana turizm tesisi, kongre merkezi ve rezidans yapmayı planlıyoruz. Bunun için proje geliştirdik, müşteri arıyoruz. Otelle birlikte rezidans da düşünüyoruz çünkü Araplar rezidans istiyor. Projeyi araziyi satarak değil, hasılat paylaşımı modeliyle yapacağız. Projeyle birlikte söz konusu alanla sahil arasındaki yol da kalkacak. Böylece sahildeki 170 bin metrekarelik yeşil alan daha da genişlemiş olacak. Buraya bin ağaç dikilecek. Şu anda iş makinelerinin alana girmesinin otel inşaatıyla ilgisi yok. İnşaat başlayana kadar burayı depo olarak kullanmak için çalışma yapıyoruz. Yapılacak turizm tesisi 1000 kişiye iş imkânı sunacak. Burada yeşil alan yok edilmeyecek, tam tersine genişletilecek.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.