Ali Koç’tan Yeni Gayrimenkul Şirketi

3 yılda 3 farklı gayrimenkul şirketi kuran Koç Ailesi'nden yeni bir şirket haberi daha geldi. Rahmi Koç'un küçük oğlu Ali Koç kendi gayrimenkul şirketini kurdu.

16 Aralık 2014
Ali Koç’tan Yeni Gayrimenkul Şirketi

3 yılda 3 farklı gayrimenkul şirketi kuran Koç Ailesi'nden yeni bir şirket haberi daha geldi. Rahmi Koç'un küçük oğlu Ali Koç kendi gayrimenkul şirketini kurdu.

Koç Ailesi, 2011 yılında peş peşe gayrimenkul geliştirme şirketleri kurmuştu. Bu şirketlerin kuruluşunu da Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç yapmıştı. Üç şirket birden kurularak aileye ait gayrimenkuller Nakkaş Gayrimenkul, Avas Gayrimenkul ve Temel Gayrimenkul bünyesinde toplanmıştı. Nakkaş ve Avas, daha önce kurulan aynı isimdeki Koç şirketlerinin yeni bir yapıyla devamı niteliğindeydi.

Temel Ticaret Gayrimenkul ise Koç Ailesi'nin iki kuşağını bir araya getiren yeni bir yatırım aracı olarak öne çıkıyor. Bu şirketlerden ikisi Rahmi Koç ve oğlu Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a ait.

Avas Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Limited'in yüzde 99'u Rahmi Koç'a, yüzde 1’i ise Mustafa Koç'a ait. Nakkaş Gayrimenkul'de ise Rahmi Koç, Mustafa Koç, Ömer Koç, Ali Koç ve Semahat Arsel ortak görünüyor. Temel Ticaret ve Gayrimenkul Yatırım Limited'de ise ailenin tamamı ortak.

Koç Ailesi'nden Ömer Koç da 2012 yılında kendi gayrimenkul şirketini kurmuştu. Ömer Koç'un tarihe ilgisini herkes bilir. Bu yüzden olmalı ki şirketine Osmanlı Sarayı'na eleman yetiştiren Enderun'un ismini vermişti.

ALİ KOÇ'A DEVREDİLMİŞ

Para Dergisi’nin haberine göre, şimdi de Rahmi Koç'un küçük oğlu Ali Koç kendi gayrimenkul şirketini kurmuş, şirket başlangıçta Koç Holding Denetim Grubu Başkanı Ali Tarık Uzun tarafından kurulmuş. Kısa bir süre sonra da hisseleri Ali Koç'a devredilmiş.

koc-holding-logo-yeni-emlak

KEYLA DANIŞMANLIK GAYRİMENKUL VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Fenerbahçe yönetiminden ayrıldıktan sonra Koç Holding şirketlerinde aktif görevler almaya başlayan ve birçoğunda yönetim kurulu başkanı olan Ali Koç'un şirketinin adı ise Keyla Danışmanlık Gayrimenkul ve Ticaret Limited Şirketi. Keyla'nın özel anlamı ise Ali Koç'un bu ismi çocuklarının isimlerinden esinlenerek oluşturmuş olması. Şirketteki K harfi muhtemelen Koç'u ve küçük oğlu Kerim'i simgeliyor. Keyla isminin diğer kalan bölümü ise Ali Koç'un kızı Leyla'nın adından geliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


1 yorum

Fuad

31 Jan 2015, 19:54

Selam Ev alma İstanbul da isteyirem


GÜNDEM HABERLERİ


Türkiye Varlık Fonu Yönetim Şirketi Kuruldu

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Şirketi Kuruldu

Türkiye Varlık Fonu ve buna bağlı alt fonların kurulması ve yönetilmesi için Türkiye Varlık Fonu Yön

26 Ağustos 2016


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat