Ali Sami Yen Arsasının Akıbeti Ne Olacak?

09 Aralık 2014
PAYLAŞ
Ali Sami Yen Arsasının Akıbeti Ne Olacak?

İstanbul'un en değerli lokasyonlarından birinde yer alan Galatasaray'ın yıkılan eski mabedi Ali Sami Yen stadı arsasının akıbeti ne olacak? İşte cevabı...

Galatasaray yönetimi, Mecidiyeköy'de GS Store olarak hizmet veren 2 bin metrekarelik arsaya 16 milyon dolarlık harcamayla otel yapacak.

ADI ALİ SAMİ YEN OLACAK

Ali Sami Yen Stadı'nın bulunduğu arazide daha önce GS Store olarak hizmet veren bölümün değerlendirilmesi ile ilgili olarak da genel kurul üyelerinden yetki alındı. Başkan yardımcısı Dursun Ali Özbek, ofis yerine otel yapımını daha doğru bulduklarını ve kulüp imkanları ile inşa edilecek otelin yıllık 5 milyon dolar gelir getireceğinin de altını çizdi. Maliyeti 16 milyon dolar tutacak 200 odalı ve 5 yıldızlı otelin adının da Ali Sami Yen olması önerisi de yapıldı.

10 YILLIĞINA SATILACAK

Galatasaray camiasının otelcilik sektörünü iyi bilen yöneticisi Dursun Özbek'in başında olduğu çalışmaların ardından burada yapılacak bir otelin yıllık 5 milyon dolar gelir getireceği ön görüldü. Yönetim planına göre, otelcilik sektörünün dev şirketleri ile görüşmelerini sürdürülürken otel arazisi toplam 10 yıl için bir firmaya kiralanacak. 10 yıl için 50 milyon dolar isteyen yönetim, yapım maliyeti olan 15 milyon dolar düşüldükten sonra kasasına 35 milyon dolar koyacak.

YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ

Galatasaray, arsayı yap-işlet-devret modeliyle kiralayacak. Yani, inşaat firması oteli inşa edip, 10 yıl işlettikten sonra oteli yeniden Galatasaray yönetimine devredecek.


"Ali Sami Yen Arsasının Akıbeti Ne Olacak?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap