Alo 181 Tapu Randevu Hattı

11 Mayıs 2015
PAYLAŞ
Alo 181 Tapu Randevu Hattı

Vatandaş, Tapu ve Kadastro Genel Müdürülüğü'nün Alo 181 Tapu Randevu Hattı hizmetine büyük ilgi gösterdi.

2014 yılı Eylül ayından bu yana tapu ve kadastro konusunda vatandaş aramalarını karşılamaya başlayan Tapu Kadastro Çağrı Merkezi Alo 181 hattından nisan ayında 11 bin 940 kişi hizmet aldı.

7/24 hizmet verme esasına göre çalışan Çağrı Merkezini 7 bin 564 kişi bilgi edinme amaçlı olarak ararken, 3 bin 959 aramada online randevu işlemleri için gerçekleştirildi.

Vatandaşlar bu hizmetle tapu ve kadastro müdürlüklerinde sıra beklemeden almış oldukları randevu saatine göre işlemlerini çok kısa bir sürede çözebiliyor.

Kurumdan yapılan açıklamada online randevu almak için arayan vatandaşların oranı toplam aramaların yüzde 33’ünü oluşturdu.

Alo 181 hattına en çok sorulan konu Tapu İşlemleri hakkında olurken 44 şikâyet başvurusu, 64 Kadastro ve 63’te teknik işlem kaydı yapıldı.

İletişim hattına en fazla arama İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Muğla, Tekirdağ, Konya, Gaziantep, Kocaeli illerinden yapıldı.

Çağrı Merkezi’nden vatandaşlara yapılan aramalar neticesinde % 94 memnuniyet oranına ulaşıldığı açıklandı.

ALO 181 Tapu Randevu Hattı nedir ?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün bir hizmeti olan ALO 181 tapu randevu hattı, çağrı merkezi ile tapu ve kadastro birimlerine yönelik soru, istek, randevu ve şikayetlerin takibi ile hizmetin iyileştirilmesi işlevlerinin tek bir merkezden etkin, hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülmesi işlemi yapılıyor.

ALO 181 ile vatandaşa yapılan hizmet sunumu daha çağdaş, etkili ve profesyonel hale geliyor. Çağrı Merkezi sayesinde internet üzerinden online alınabilen randevu talepleri artık telefonla da alınabilecek. Bakanlık, "ALO Tapu Hattı" ile "Online Randevu Sistemini" entegre ederek tek merkezden yönetilmesini hedeflendi.

Çağrı Merkezi, vatandaşlara 7/24 hizmet verme esasına göre görev yapıyor. Çağrı Merkezi ile çok başlılık sona erdirilerek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün profesyonel bir yapıya kavuşması sağlanıyor. Vatandaşlar telefonla randevu almanın kolaylığı sayesinde gereksiz beklemeler ve buna bağlı olarak da birimlerdeki yığılmaların önüne geçilmiş olunuyor. Çağrı Merkezi'nden elde edilen veriler, kurum stratejilerinin belirlenmesinde ve yapılacak olan planlamalarda etkin rol oynuyor.

-

Alo 181 Tapu Randevu Hattı

-

Yukarıda yer alan Alo 181 Tapu Randevu Hattı ile ilgili bilgiler www.tkgm.gov.tr internet adresi kaynak alınarak derlenmiştir.


"Alo 181 Tapu Randevu Hattı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap