Altınköy’e Köy Evi Konseptinde Otel Yapılıyor

Ankara Altındağ'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

04 Kasım 2015
Altınköy’e Köy Evi Konseptinde Otel Yapılıyor

Altınköy Açık Hava Müzesine yapılan köy evi konseptinde hayata geçirilen 5 butik otel ve bir kına konağının inşaatında sona yaklaşıldı...

Altındağ Belediyesi, 650 dönüm büyüklüğünde Altınköy Açık Hava Müzesi ile 100 yıl öncesinin köy hayatını Ankara’ya taşımıştı. Belediye şimdi açık hava müzesine yeni unsurlar ekliyor...

Altınköy Açık Hava Müzesine yapılan köy evi konseptindeki 5 butik otel ve bir kına konağının inşaatı tamamlanmak üzere. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, kına konağı ve otellerin açılışını 2016 bahar aylarına yetiştirmeyi umduklarını aktardı. Başkan Tiryaki, " Altınköy Açık Hava Müzesinde 40’a yakın çantı ev bulunuyor. Karadeniz’in orman köylerinden alınan 80-100 yıllık çantı evler tek tek sökülüp, kamyonlarla Altındağ’a getirildi. Bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içerisinde yeniden kurup restore ediyoruz." dedi.

Tiryaki, "Türkiye’nin kültürel hazinesi olan bu evler günümüzde, sahipleri tarafından birer birer terk edilmiş ve bırakın korunmayı fırınlara odun olarak satılıyor. 100 yıllık geçmişi olan bu evlerin Altınköy Açık Hava Müzesi içinde yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için büyük gayret sarf ediyoruz. Altınköy içinde pek çok ev, farklı konseptlerde müze olarak işlev görüyor. 5 çantı evi ise butik otel olarak değerlendirmeyi uygun bulduk. Bununla birlikte bir evi de kına konağı konsepti ile Ankaralıların hizmetine sunacağız” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat