Alya Penta 5+2 daireleriyle ferah bir yaşam sunuyor

Akkuş Gayrimenkul tarafından Beylikdüzü’nde hayata geçirilen Alya Penta projesi geniş ve ferah tasarımlarıyla geniş ailelerin dikkatini çekiyor.

30 Kasım 2017
Alya Penta 5+2 daireleriyle ferah bir yaşam sunuyor Akkuş Gayrimenkul tecrübesiyle Beylikdüzü'ndeki 3. proje olarak inşa edilen Alya Penta projesi konutlarını sahiplerine teslim etmek için gün sayıyor. Hedeflenen tarihten 6 ay önce teslim Alya Penta projesi, ferah ev arayan geleneksel ailelerin dikkatini çekiyor. Proje, özellikle iki ayrı kapısı olan, 276 metrekare büyüklüğündeki 5+2 tipi dubleks dairelerinde yoğun talep alıyor.

Teslim tarihi 2018 Nisan ayı olan Alya Penta projesinde 276 metrekare büyüklüğündeki 5+2 dubleks daireler, 1 milyon 50 bin TL'den satışa sunuluyor.

Projeyle ilgili bilgi veren Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Beylikdüzü'nde kalitenin adresi Alya Penta konutlarının teslim sürecine yaklaşmasıyla birlikte satışların da hareketlendiğini dile getirdi. Akkuş, TÜİK istatistiklerinin yalnız yaşayan veya çekirdek aile tiplerinin sayısının arttığını göstermesi nedeniyle günümüzde pek çok projenin 1+1 tipi küçük dairelere ağırlıkla yer veren bir anlayışla inşa edildiğini de sözlerine ekledi.

“TESLİME 5 AY KALDI”


Abdülkadir Akkuş, bu nedenle geleneksel diye tabir edilen, kalabalık, bazen aile büyükleri ile ya da yeni evli çocukları ile yaşamak isteyen ailelerin büyük yaşam alanları olan ve bütçelerine uygun konut bulma konusunda sıkıntı yaşadığını da kaydetti.

Akkuş, “Alya Penta projesinin teslimine 5 ay gibi kısa bir zaman kalması, kısa vadede konut hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin dikkatini çekti. Aileler kendi evlerini satarak yeni eve geçmek istiyor. Zaten araştırmalar Türk halkının sağlam yapı arayışında olduğunu doğruluyor. Ev arayanların yüzde 40'ı 5 yaşa kadar olan genç binaları tercih ediyor. Beylikdüzü hala İstanbul'un en çok ev aranan ilçesi. Alya Penta bu ilçenin prestij bulvarı denilen Adnan Kahveci caddesi üzerinde yükseliyor. Projemiz 5+2 dubleksler gibi farklı daire seçeneklerine yer veriyor. Bu daire tipinin farklılığı, iki ayrı kapısının olmasından kaynaklanıyor. Aile büyükleri ile birlikte yaşayan/yaşamak isteyen iki aile birlikte fakat ayrı yaşam alanlarını kullanabiliyor. Yine isterlerse merdiveni kapatmak suretiyle bir katı kiraya verebiliyorlar ve bu da hane gelirine katkı sağlıyor. Günümüzde hükümetimizin 3 çocuklu aile yapısını desteklemesinin de etkisiyle yeniden kalabalıklaşmaya başlayan aileler, çocukları için ayrı yaşam ve çalışma odasını bugünden hazırlamak istiyor. Tüm bu faktörler Alya Penta'da 5+2 dubleks dairelerin en fazla ilgi gösterilen daireler olmasına neden oluyor” dedi.

ÖNEMLİ OKULLARA YAKIN

Akkuş, eğitimde kaldırılan TEOG sistemi yerine öğrencilerin yüzde 90'ının adreslerine en yakın okullara kayıt edileceğinin açıklanmasının da aileleri Alya Penta projesine yönlendirdiğini vurgulayarak, bu durumun özellikle, Beylikdüzü'nde 2 kilometre çapındaki 8 ayrı nitelikli okula komşuluk eden Alya Penta projesinin arama motorlarında daha fazla sorgulanmasına neden olduğunun altını çizdi.

Lokasyonuyla ve çevresindeki okullarla dikkat çeken Alya Penta, Amerikan Kültür Koleji, Modern Eğitim Koleji, Uğur Okulları, Doğa Koleji gibi tanınmış markaların olduğu okullara yakın bir noktada konumlanıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Siltaş Marina projesinde '0 faiz' avantajı sürüyor

Siltaş Marina projesinde '0 faiz' avantajı sürüyor

Pendik'te inşa edilen Siltaş Marina projesinde yatırımcılara sunulan avantajlı dönem devam ediyor.

17 Ocak 2019


Muğla'da yabancıya konut satışı rekor kırdı

Muğla'da yabancıya konut satışı rekor kırdı

Ege'nin önemli şehri Muğla'daki yabancıya konut satış verileri dikkat çekti.

17 Ocak 2019


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum