Amasya Merzifon Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

21 Ocak 2016
PAYLAŞ
Amasya Merzifon Toki Kura Sonuçları Tam Listesi

Amasya Merzifon Toki kura çelişi bugün yapıldı. İşte 150 konutun sahiplerini bulacağı Amasya Merzifon Toki kura sonuçları tam listesi...

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emeklilere özel Amasya Merzifon'da hayata geçirdiği 150 konutun kura çeklişi bugün saat 10:00'da Merzifon Belediye Başkanlığı Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Amasya Merzifon Toki Evleri kapsamındaki 150 daire için 2 bin 113 kişi başvuruda bulunmuştu. Kurada hak sahibi olamayan vatandaşlar 25 Ocak 2016 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş. yetkili Şube’lerinden geri alabilecekler.

AMASYA MERZİFON TOKİ KURA SONUÇLARI TAM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Amasya Merzifon Toki Sözleşme Aşamasında Yapılacaklar!

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.Halk Bankası Merzifon Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır.

Sözleşme imzalama aşamasında;

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Amasya il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,
2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi,
3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
- Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.
Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.


"Amasya Merzifon Toki Kura Sonuçları Tam Listesi" haberine ait 4 yorum

alican Aslan

10 Mar 2016, 23:57

kuradan çıkan toki evlerinin paraları ne zaman nereye yarıtılarak başlayacak?

Şengül Kırmızıtaş

11 Mar 2016, 00:03

Peşinatı sözleşme esnasında ödeyeceksiniz. Burada tüm detaylar var; http://www.toki.gov.tr/talep-satis-teslim/200 İyi günler..

alican Aslan

11 Mar 2016, 15:56

teşekkür ederim şengül hanım

Erol ÖZYURT

08 Apr 2016, 04:16

Emeklilere Özel Merzifon Toki sözleşme tarihi ne zaman belli olacak.Buradan duyurursanız memnun oluruz.

Yorum Yap