Amerika'nın En Pahalı Evi

12 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Amerika'nın En Pahalı Evi
65 dönüm alan üzerinde kurulan Gemini adındaki ev Amerika'nın en pahalı evi ilan edildi. İşte Amerika'nın en pahalı evi...

Florida’nın güneyindeki bir adada yer alan Gemini adındaki ev Amerika'nın en pahalı evi ilan edildi. Daha önce birinciliği 200 milyon dolar değerinde olan ancak sonradan 105 milyon dolara satılan Playboy Malikânesi elinde bulunduruyordu.

2006’da vefat eden Amerika’nın ünlü yayıncılarından William B. Ziff, Jr. ve ailesine ait olan bu evin 65 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. 195 milyon dolar değerine sahip olan ev Manalapan’da bulunan bir bariyer ada üzerinde inşa edilmiş.

1940’lı yıllarda inşa edilmiş olan bu ev 1985 yılından itibaren Ziff ailesine geçti. Aile 2002 yılında evi tadilat ettirerek yeniledi.

Toplam 7 bin 900 metrekare kapalı alana sahip olan bu dev komplekste 5 bin 800 metrekarelik 12 odalı ailenin yaşadığı ev, 7 odalı misafir evi, 2 okyanus kulübesi, evin idarecisi için bir ev ve ofis, bir ağaç ev bulunuyor.

Arazi üzerinde konutların yanı sıra golf sahası, golf egzersiz alanı, tatlı su göleti, özel plaj, kuş koruma alanı, tenis kortu, basketbol sahası e kelebek bahçesi yer alıyor.

Palm Beach’e arabayla 20 dakika mesafede konumlanan ev, ana karadan bağlantısının kopması halinde jeneratör, gerekli erzak ve gereçlerle kendi başına idare edebilecek durumda.

İŞTE AMERİKA'NIN EN PAHALI EVİ

"Amerika'nın En Pahalı Evi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap