Anadolu Dar Gelirliye Umut Oldu

23 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Anadolu Dar Gelirliye Umut Oldu
İstanbul'da yükselen konut fiyatları ev sahibi olmak isteyenleri Anadolu illerine yönlendirdi...

Eminevim, Elbirliği Sistemi ile ev sahibi olma şansı bulunmayan vatandaşları banka kredisiz, Türkiye’nin istediği yerinden ev sahibi yapıyor. Türkiye’deki satışlar hakkında açıklamada bulunan Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, İstanbul’daki yüksek konut fiyatlarının vatandaşı Anadolu’ya yönlendirdiğini söyledi.

Son zamanlarda İstanbul’da artan ev fiyatlarının vatandaşı Anadolu’ya yönlendirdiğini söyleyen Üstün, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların İstanbul’a göre daha uygun fiyatlı olan Anadolu illerini tercih ettiğini belirtti. Üstün, “Bu tercihlerin en başında büyük üniversitelerin ve sanayilerin bulunduğu illerimiz geliyor. Ankara, Konya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve İzmir gibi.” dedi.

Bu zaman kadar en fazla evi İstanbul’da teslim ettiklerini vurgulayan Üstün, İstanbul’dan sonra Ankara, Konya, Bursa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Antalya, Adana, Samsun ve diğer illerin geldiğini söyledi. Üstün İstanbul’dan ev alan vatandaşların 2+1, diğer illerde alanların ise 3+1 ve üzerindeki daireleri tercih ettiklerini açıkladı.

"Anadolu Dar Gelirliye Umut Oldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap