Ankapark Ankara Açılış Tarihi

Ankara mega projelerinden biri olan Ankapark açılış tarihi belli oldu. Ankapark 2015 yılı sonuna kadar yetiştirilmeye çalışılıyor.

13 Nisan 2015
Ankapark Ankara Açılış Tarihi

Ankara mega projelerinden biri olan Ankapark açılış tarihi belli oldu. Ankapark 2015 yılı sonuna kadar yetiştirilmeye çalışılıyor.

İnşaat çalışmaları aralıksız süren Ankapark projesi tamamlandığında Ankara, yalnızca Türkiye’nin değil Ortadoğu’nun da en büyük hayvanat bahçesine sahip olacak.

2 milyon 100 bin metrekare genişliğe sahip Ankapark'ın 2015 yılının sonunda kadar açılması bekleniyor. İnşaat çalışmaları hızla devam eden Ankapark, Ankara'nın en çok ziyaretçi çeken tesislerinden biri olacak.

Peki, Ankara'nın mega projelerinden biri olan Ankapark'ta son durum ne? İşte Ankapark'tan en son fotoğraflar :

100 bin metrekare kapalı alan, 1 milyon 100 bin metrekare açık alan olmak üzere toplamda 1 milyon 200 bin metrekare ile dünyanın en büyük tema parklarından biri inşa ediliyor.

İnşaatı hızla devam eden Ankapark’ın girişinde ziyaretçileri tarihimizin en görkemli mimari örnekleri karşılayacak ve parkta 1.217 adet küçüklü büyüklü oyuncak yer alacaktır. Dünyanın en ünlü Tema Parkları’nda 3-4 adet roller coaster bulunurken, Ankapark’ta tam 14 adet roller coaster bulunacak ve Universal Studio Sinema Sistemi ile ziyaretçiler keyifli vakit geçirecekler.

Dünyanın en çeşitli ve en gerçekçi dinozorları Ankapark’ta yer alacak. Aynı zamanda 70 metrelik dev dinozorla Ankapark olarak Guinness Rekorlar Kitabına giriyoruz.

Ankapark'ın içerisinde yaklaşık 5 km’lik hat üzerinde Tema Park’ın tamamında dolaşacak hem ulaşım hem gezinti amaçlı nostaljik kara tren, ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 km uzunluğunda monoray bulunacak. Alana metro toplu taşıma aracını kullanarak gelecek olan ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak için ayrıca Tema Park ve hayvanat bahçesi içerisinde hem ulaşım hem de gezinti amaçlı 8 km uzunluğunda teleferik ulaşım hattı yer alacak.

Ayrıca Ankara’nın önemli simgelerinden olan Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Yakın bir zamanda hizmete sunulacak olan Hayvanat Bahçesi Ankapark'a ilave olarak 930 bin metrekarelik alanda; bünyesinde tüm dünya kıtalarının temsil edildiği çok fazla hayvan türünü barındıran Türkiye'nin en kapsamlı hayvanat bahçesi olacak.

Türkiye'nin en geniş temalı hayvanat bahçesi içerisinde Türkiye'ye hatta Ortadoğu'ya hizmet etmeyi amaçlayan en büyük hayvan hastanesi de hayvanat bahçesi içinde yer alacak ve Türkiye'de yine bir ilk olacak Safari Park’a sahip olacaktır. Ankapark Hayvanat Bahçesi içerisinde yer alacak olan Safari Park; Türkiye'de yine bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

Ankapark Projesi Videosu :

Ankapark Projesi Teknik Bilgileri :

Doğal Yaşam Parkı alanı: 940 bin metrekare,
Açık alan: 1 milyon 46 bin 600 metrekare,
Kapalı alan: 16 bin 100 metrekare,
Oyuncak sayısı: 1.217 adet,
Otopark alanı: 278 bin metrekare (6 bin araçlık),
Toplam alan: 1 milyon 200 bin metrekare,
Roller Coaster sayısı: 14 adet,
Beklenen ziyaretçi sayısı: Yılda en az 10 milyon kişiHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.