Ankapark Ne Zaman Açılacak?

Ankara Keçiören'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Aralık 2015
Ankapark Ne Zaman Açılacak?

Dünyanın en büyük tema parkları arasında yerini almaya hazırlanan Ankapark'ın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Ankapark ne zaman açılacak merak konusu. İşte açılış tarihi...

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Anka Park projesi 100 bin metrekare kapalı alan, 1 milyon 100 bin metrekare açık alan olmak üzere toplam 1 milyon 200 bin metrekare ile dünyanın en büyük tema parklarından biri olarak yaşama geçiriliyor.

14 Roller Coaster Olacak

İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden Ankapark'ta 1.217 adet küçük büyük oyuncak ve 14 adet roller coaster yer alacak. Bununla beraber Universal Studio Sinema Sistemi ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatılacak.

Dünyanın En Büyük Dinazor Dizaynı Ankapark'ta

Dünyanın en çeşitli, en gerçekçi dinozorlarıda Ankapark'ta yerini alacak. 65 metre yüksekliğindeki dinozarla Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek olan Ankapark'ta 200 dinozorun bulunduğu 10 bin metrekarelik Dinozor Ormanı Çadırı, 5 bin metrekarelik dinozor kemiklerinin yer aldığı Dinozor Müzesi, 5 bin metrekarelik dinozor sinemaları, dinozor lokantası, dinozor satış yeri bulunuyor. Ankapark'ta toplamda 20 bin metrekare alanla dünyanın en büyük dinozor dizaynı yer alacak.

Ankapark'ta tema parkın tamamını dolaşacak 5 kilometrelik tren hattı olacak. Temapark ile Hayvanat bahçesindeki ulaşımı sağlayacak 2 kilometre uzunluğunda bir monoray hattı ve alana metro ile gelecek olan ziyaretçilerin ulaşımı için 8 kilometre uzunluğunda teleferik hattı da hayata geçirilecek.

Türkiye'nin En Geniş Temalı Hayvanat Bahçesi

Proje kapsamında Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'de yenileniyor. Türkiye'nin en geniş temalı hayvanat bahçesi olacak olan Ankapark Hayvanat Bahçesi 930 bin metrekare alan üzerine yayılıyor. Hayvanat bahçesinin içerisinde bulunacak olan Safari Park'ta Türkiye'de bir ilk olacak.

Ağustos 2016'da Açılıyor

Geçtiğimiz günlerde Ankapark'ı gezen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankapark'ın açılış tarihiyle ilgili açıklamada bulundu. Gökçek, "Ankapark’ın açılışını önümüzdeki yıl Ağustos ayına yetiştirebilmek için çalışıyoruz" dedi.

Haber: Maide KARADAĞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat