Ankapark Projesi Ne Zaman Bitecek?

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Nisan 2016
Ankapark Projesi Ne Zaman Bitecek?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark'ın Kasım ayında açılışa hazır hale geleceğini ancak görkemli bir açılış için Nisan 2017'e açılacağını açıkladı...

Dünyanın en büyük tema parkları arasında yer alacak olan Ankapark projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 100 bin metrekare kapalı alan, 1 milyon 100 bin metrekare açık alan olmak üzere toplam 1 milyon 200 bin metrekare alana sahip olan Ankapark'ın yüzde 75'i tamamlanmış durumda.

Ankapark Ankara projesinde 1.217 adet küçük büyük oyuncak ve 14 adet roller coaster, dünyanın en büyük dinazor dizaynı, ve hayvanat bahçesi yer alıyor.

Ankapark içerisinde ulaşımı sağlayacak 5 klilometre tren hattı, Ankapark ile hayvanat bahçesi arasına 2 kilometre monoray ve metro ile gelecek ziyaretçiler için 8 kilometrelik teleferik hattı yapılacak.

KASIM'DA BİTECEK, NİSAN 2017'DE AÇILACAK

Ankapark'ın bu yıl Kasım ayında bitirilmesinin planlandığını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Ankapark, şu anda yüzde 75’lerde bitirilme oranına sahip. Muhtemelen Kasım ayında açılabilir. Ancak yurtdışından gelen uzmanlar, o ayda açılmasının, Ankapark’ın ölü doğacağı anlamına geldiğini söylüyorlar. Bu yüzden görkemli bir açılış olabilmesi için gelecek sene Nisan ayında açacağız" dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Göl Konakları Karaağaç İstanbul'da Yükseliyor!

Bir ERP Yapı projesi olarak hayata geçen Göl Konakları Karaağaç, İstanbul Avrupa yakası Büyükçekmece

21 Nisan 2017


Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Relax Plus'ta Yaşam Başladı!

Bir Fırat Life Style-Dimaş İnşaat-Mikro İnşaat-Evon İnşaat ortaklığı projesi olarak hayata geçen Rel

20 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.