Ankara Atakule’de Değişim Başlıyor

Atakule AVM yenilenme projesi 200 milyon liralık yatırımla yenilenecek. Proje 2016 sonunda faaliyete geçecek.

23 Ekim 2014
Ankara Atakule’de Değişim Başlıyor

Atakule AVM yenilenme projesi 200 milyon liralık yatırımla yenilenecek. Proje 2016 sonunda faaliyete geçecek.

Atakule Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Ankara Atakule AVM yenilenme projesinin tamamı özkaynaklardan karşılanmak üzere 200 milyon liralık yatırımla gerçekleştirileceğini, projenin 2016 sonunda faaliyete geçeceğini söyledi.

Atakule yenilenme çalışmaları hakkında düzenlenen basın toplantısında konuşan Arpacı, bünyesinde İstanbul Galleria'nın ardından Türkiye'nin ikinci ve Ankara'nın ilk AVM'si olan Atakule'yi de barındıran AGYO'nun 248 milyon lira özkaynağı ve 265 milyon liralık portföy büyüklüğü olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:

70 MAĞAZA YER ALACAK

"AGYO'yu 2009'da devraldığımızda, 1989 yılında açılmış olan Atakule'nin sektör içinde güç kaybettiğini ve AVM fonksiyonlarını yerine getiremediğini tespit ettik. AVM, neredeyse hiç kira geliri elde edemediğimiz durumdaydı.Yenileme çalışmalarının ardından yaklaşık 70 mağazalı olacak AVM'nin en iyi kira geliri getiren AVM olması konusunda çalışmalarımız var. AGYO olarak borçlanma oranımız sıfır, yaklaşık 200 milyon lira tutacak yatırımın tamamı özkaynaklarımızdan karşılanacak ve yeni Atakule AVM 2016 sonunda açılacak"

Arpacı, yıkım ve yapım süreçlerinde gecikmelere sebep olan hukuki ihtilafların tamamının da ortadan kalktığını belirtti. Yüzde 51'i İsmail Tarman'a ait, yüzde 49'u halka açık olan AGYO, 1424 itibarıyla 1.32'den işlem görüyor.

AVM SAYISI 42'YE YÜKSELECEK

Dünya dergisinde yer alan habere göre; projenin gayrımenkul kiralama hizmetini yürüten JJL Türkiye Başkanı Avi Alkaş da konuşmasında, Ankara organize perakende pazarının 2006'ya göre iki kat büyüyerek 1.35 milyon metrekarelik alana ulaştığını ve böylelikle Ankara organize perakende büyüklüğünün Türkiye pazarının yüzde 13.7'sine sahip olduğunu söyledi.

Alkaş, "Ankara'da toplam kullanılabilir alanın, pazara girecek yeni alanlarla 2017 sonunda yaklaşık 1.63 milyon metrekareye, Türkiye'nin tamamında ise 12.5 milyon metrekareye ulaşmasını bekliyoruz" dedi.

Alkaş, şu anda 35 olan Ankara AVM sayısının, 2017 sonunda 42'ye yükselmesini öngördüklerini de belirtti.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.