Ankara Boğazı’nda Saha Çalışmaları Başladı

02 Haziran 2016
PAYLAŞ
Ankara Boğazı’nda Saha Çalışmaları Başladı
İmrahor Vadisi'nde yaşama geçirilen 11 kilometrelik Kanal Ankara projesi için saha çalışmalarına geçildi...

Ankara Boğazı ya da diğer ismiyle Kanal Ankara projesiyle ilgili imar ve parselasyon çalışmaları tamamlandı. Çevre ve Şehircilik ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın onayıyla birlikte önünde bir engel kalmayan Kanal Ankara projesi çin Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler saha çalışmalarına başladı.

11 kilometrelik Kanal Ankara projesinde başlanan yol yapım çalışmaları yaklaşık 3 ay sürecek. Bu çalışmalardan sonra ise kanal ve peyzaj çalışmalarına start verilecek.

Ankara İmrahor Vadisi'nde hayata geçirilecek olan Kanal Ankara projesinin 5 yılda tamamlanması planlanıyor. Projenin suyu Eymir Gölü ile Mogan Gölü arasına ASKİ tarafından inşa edilecek pis su arıtma tesisinden temin edilecek.

Kanal etrafında ise mesire alanları, kafe ve restoranlar, spor alanları yer alacak. Ayrıca kanalda sandal ve kano ile gezinti de yapılabilecek.

Kanal Ankara’ya ulaşım ise teleferik ile sağlanabilecek. Kızılay ile Dikmen arasında yapılması planlanan teleferik hattının Kanal Ankara’ya kadar uzatılması öngörülüyor.


"Ankara Boğazı’nda Saha Çalışmaları Başladı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap