• Emlak Haberleri
  • Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına Konut

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına Konut

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına ev temin edilmesi, eşya yardımı yapılması ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda karar aldı...

09 Ağustos 2016
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına Konut Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına ev temin edilmesi, eşya yardımı yapılması ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda karar aldı...

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk kez toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında önemli kararlar aldı.

Şehit Ailelerine Ev Temin Edilecek
Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına konut temin edilmesi grupların ortak kararıyla kabul edildi. Bu kapsamda konutlar Ankara Büyükşehir Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesi'nin ortak olduğu şirketler ile bu şirketlerin kurduğu şirketlerden karşılanacak.

Konut verilen ailelere eşya yardımı da yapılacak. İhtiyaçlarının da karşılanması öngörülen kararda ayrıca şehit yakınları ve gazilerin işe alınması konusunda öncelik tanınacak.

15 Temmuz'u Unutturmamak İçin Müze
ABB Meclisi, 15 Temmuzu unutturmamak için şehirde uygun bir yere müze kurulmasını da kararlaştırdı. Müzede ezilen araçlar, şehitler ve gazilerle ilgili bilgi ve hatıralar, o güne ait fotoğraf, video ve ses kayıtları sergilenecek.

15 Temmuz'u Anma Haftası
'15 Temmuz'u Anma Haftası' oluşturulması konusunda da karar alındı. Bu hafta içinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve 15 Temmuz'da yaşananlar bilgilendirme amaçlı kitap, broşür, cd veya uygun görülecek diğer yöntemlerle gelecek kuşaklara aktarılacak.

Cadde ve Meydanların İsimleri Değiştirildi
Ankara'nın önemli caddelerinden İrfan Baştuğ Caddesi bulvar yapılarak darbeye karşı ilk kurşunu sıkan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verildi. Kızılay Meydanı olarak bilinen Hürriyet Meydanı'nın ismi ise "15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı" olarak değiştirildi. Ayrıca FETÖ lideri Fetullah Gülen'in adını çağrıştırdığı için Keçiören'de bulunan Gülen Caddesi'nin de adının "Güldalı Caddesi" oldu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum