Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına Konut

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına ev temin edilmesi, eşya yardımı yapılması ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda karar aldı...

09 Ağustos 2016
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Şehit Yakınlarına Konut Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına ev temin edilmesi, eşya yardımı yapılması ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda karar aldı...

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk kez toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında önemli kararlar aldı.

Şehit Ailelerine Ev Temin Edilecek
Ankara'da şehit olan vatandaşların yakınlarına konut temin edilmesi grupların ortak kararıyla kabul edildi. Bu kapsamda konutlar Ankara Büyükşehir Belediyesi veya Büyükşehir Belediyesi'nin ortak olduğu şirketler ile bu şirketlerin kurduğu şirketlerden karşılanacak.

Konut verilen ailelere eşya yardımı da yapılacak. İhtiyaçlarının da karşılanması öngörülen kararda ayrıca şehit yakınları ve gazilerin işe alınması konusunda öncelik tanınacak.

15 Temmuz'u Unutturmamak İçin Müze
ABB Meclisi, 15 Temmuzu unutturmamak için şehirde uygun bir yere müze kurulmasını da kararlaştırdı. Müzede ezilen araçlar, şehitler ve gazilerle ilgili bilgi ve hatıralar, o güne ait fotoğraf, video ve ses kayıtları sergilenecek.

15 Temmuz'u Anma Haftası
'15 Temmuz'u Anma Haftası' oluşturulması konusunda da karar alındı. Bu hafta içinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve 15 Temmuz'da yaşananlar bilgilendirme amaçlı kitap, broşür, cd veya uygun görülecek diğer yöntemlerle gelecek kuşaklara aktarılacak.

Cadde ve Meydanların İsimleri Değiştirildi
Ankara'nın önemli caddelerinden İrfan Baştuğ Caddesi bulvar yapılarak darbeye karşı ilk kurşunu sıkan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verildi. Kızılay Meydanı olarak bilinen Hürriyet Meydanı'nın ismi ise "15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı" olarak değiştirildi. Ayrıca FETÖ lideri Fetullah Gülen'in adını çağrıştırdığı için Keçiören'de bulunan Gülen Caddesi'nin de adının "Güldalı Caddesi" oldu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bostancı Deluxe görkemli yapısıyla yükseliyor

Bostancı Deluxe görkemli yapısıyla yükseliyor

Yapıen İnşaat imzasıyla Bostancı'da hayata geçirilmeye hazırlanan Bostancı Deluxe projesinde ön tale

22 Temmuz 2017


Gloria Park Ayayorgi ile Çeşme'de lüks ve ayrıcalıklı yaşam

Gloria Park Ayayorgi ile Çeşme'de lüks ve ayrıcalıklı yaşam

Temelsan İnşaat tarafından Dalyan'da hayata geçirilen Gloria Park Ayayorgi, hemen teslim daireleriyl

21 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat