Ankara Çankaya Bölgesi Yıkım Çalışmaları

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

30 Haziran 2015
Ankara Çankaya Bölgesi Yıkım Çalışmaları

Ankara'nın Çankaya bölgesinde belediye çalışanları, boş ve sahipsiz gecekonduları yıkma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çankaya Belediyesi tarafından görevlendirilen yıkım ekipleri, sahipsiz ya da atıl kalmış ve kağıt toplayıcılarının usulsüz kullanımına maruz kalan, işgal edilen ve çevre halkına rahatsızlık veren gecekonduları yıkma işlemini sürdürüyor.

Uyuşturucu bağımlılarının da mesken edindiği gecekondu bölgesinde yer alan gecekondular aynı zamanda görüntü kirliliğine de sebebiyet veriyor.

BİRER BİRER TESPİT EDİLİYOR

Çevre halkının huzurunu kaçırması sebebiyle de harekete geçen Çankaya Belediyesi yıkım ekipleri sahipsiz ve usulsüz kullanılan evleri birer birer tespit ederek yıkıyor. Ekip, yıkım işlemlerini güvenlik şeridine alınmış bölgenin içerisinde gerçekleştiriyor.

TAPU VE AİLE ŞARTI

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de takip ettiği yıkım çalışmalarında herhangi bir olay yaşanmadı. Çevre halkının huzurunu ve mahallelerin güvenliğini sağlamak için gecekonduların yoğun olduğu bölgelerde 'tehlikeli ev' tespit çalışmaları yapan Çankaya Belediyesi, tapu ya da tapu tahsis belgesine sahip olmayan ve içerisinde ailenin yaşamadığı evleri bulup yıkmaya yaz boyunca devam edecek.

GECEKONDULAŞMAYI ÖNLÜYOR

Ankara'nın giderek daha da değerlenen bölgesi olan Çankaya'da markalı konut projelerinin çoğalması, gecekondu yaşantısının yaygınlaşmasını da engelliyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Venara Bağcılar Satışa Çıktı!

Venara Bağcılar Satışa Çıktı!

Venara Bağcılar,Onur Marketler ve İnaş Yapı ortaklığında Bağcılar'da yükseliyor...

25 Mayıs 2017


Sinpaş GYO'nun Yeni Projesi 'Metrolife Sancaktepe'

Sinpaş GYO'nun Yeni Projesi 'Metrolife Sancaktepe'

Sinpaş GYO tarafından inşa edilen Metrolife Sancaktepe projesi İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe’de

24 Mayıs 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat