Ankara Çubuk Şehir Stadyumu Projesine İzin Çıktı

15 Aralık 2015
PAYLAŞ
Ankara Çubuk Şehir Stadyumu Projesine İzin Çıktı

Ankara Çubuk Şehir Stadyumu projesine imar izni çıktı. 7 Ocak’ta ihaleye çıkacak olan stadyumun ihaleden 40 gün sonra temellerinin atılması planlanıyor…

Ankara Çubuk’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Çubuk Şehir Stadyumu projesine imar izni çıktı.

Proje sahasında mera vasfı nitelikli küçük bir alanının bulunması nedeni ile Tarım Bakanlığı tarafından tahsis işlemine izin verilmeyen Ankara Çubuk Şehir Stadyumu projene sonunda imar izni verildi.

Önümüzdeki ay ihalesi yapılması planlanan projenin 40 gün sonrasında temelinin atılması planlanıyor.
Stadyumun 7 Ocak 2015’te ihalesinin yapılacağı müjdesini veren Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Çubuk Şehir Stadyumu projesinin 3 bin kişi kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Çubuk Şehir Stadyumu Nerede?
Çubuk Şehir Stadyumu’nun Çubuk Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacağını ifade eden Acehan proje hakkında şunları söyledi: “Betondan yapılacak 3 bin koltuk kapasiteli tribünlerinin üzeri kapalı olacak. Sentetik yüzeyli futbol sahası, atletizm pisti, yine müstakil antrenman futbol sahası, tribünlerin altında soyunma odaları, hakem ve oyuncu odaları gibi tam teşekküllü binalar olacak.” İHA


"Ankara Çubuk Şehir Stadyumu Projesine İzin Çıktı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap