Ankara Gordion Arkeoloji Parkı Hayata Geçiriliyor!

Ankara Polatlı'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

07 Ekim 2015
Ankara Gordion Arkeoloji Parkı Hayata Geçiriliyor!

Ankara Polatlı'da bulunan Gordion Antik Kenti ve Tümülüsler Gordion Arkeoloji Parkı projesi ile koruma altına alınacak...

'Gordion Arkeoloji Parkı' Projesi ile Polatlı ilçesinde bulunan Gordion Antik Kenti ve Tümülüsler koruma altına alınacak. Ayrıca proje kapsamında yapılacak çalışmalar sayesinde Ankara dünya çapında tanınan cazibe merkezi haline getirilecek.

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek Ankara Valiliği, ilçe kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ‘Gordion Arkeoloji Parkı’ projesi hayata geçiriliyor.
Proje hakkında bilgi veren Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayri Doğruel, “Proje ile amaçlanan hedef Gordion’nun yanı sıra ilçede bulunan 124 Tümülüs’ün korunma altına alınması. Bunu yanı sıra Projeyle hedeflenen bir diğer önemli hususta Ankara’nın dünya çapında tanınan cazibe merkezi haline getirilmesi şeklinde oldu. Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenerek çalışmalarına başlanan projemiz Ankara ili Polatlı ilçesinde bulunan, içinde Gordion Antik Kenti’nin yanı sıra 124 Tümülüs ve çeşitli sayıda höyük barındıran geniş bölgenin Gordion Arkeoloji Parkı olarak korunması, geliştirilmesi ve yönetiminin sağlanması amaçlanmaktadır. Ankara’nın dünya çapında tanınan cazibe merkezi haline getirilmesi, böylece Ankara’nın sahip olduğu zengin kültürel sanatsal ve tarihsel varlıkların geliştirilmesi ve erişilebilirliğine katkı sağlaması projemiz kapsamındadır” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat