Ankara Mamak’ta Altyapı Atağı!

Ankara Mamak'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Ekim 2015
Ankara Mamak’ta Altyapı Atağı!

Mamak Belediyesi altyapı çalışmalarına hız kesmeden ilçe genelinde devam ediyor. Altyapı çalışmalarında her yıl kendi rekorunu kıran Fen İşleri Müdürlüğü, 2015 yılı başından itibaren 70 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdi...

Mamak Belediyesi ilçe genelinde sene başından bugüne 70 bin ton asfalt sererken, 18.007 metre imarlı yol açımı, 21.497 metre malzemeli yol bakımı, 16.437 metre tül bordür yapımı ve 25.286 metre kare tretuvar yapımı gerçekleştirdi. Bir bölgenin gelişme sürecinde altyapı çalışmalarının öneminin büyük olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemizde hızlı yapılaşmayla paralel şekilde altyapı çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizin geleceğini santim santim planlayarak geleceğe yatırım yapıyoruz, yarınlarımıza hizmet ediyoruz. Her yıl olduğu gibi hava şartları el verdiği sürece asfalt serimi ve yol açım çalışmaları devam edecektir” dedi.

MESAİ KAVRAMI YOK
İlçenin her geçen gün büyürken hizmet beklentisininde arttığını kaydeden Akgül, “İlçemiz büyüyüp, geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımızda genişliyor. Ekiplerimiz gece gündüz çalışarak hizmette mesai kavramının olmadığını gösteriyor. Serilen tonlarca asfalt, yeni açılan kilometrelerce yol Mamak’ın geleceğine yapılan yatırımdır” dedi.

ŞEHİRLER HİZMETLE GELİŞİR
İlçeye kazandırdığı yeni imar yollarıyla marka kent olma yolunda hızla ilerleyen belediye, imar uygulamaları ile yol açma ve genişletme çalışmalarını da sürdürüyor. Altyapı Şube Müdürlüğü ekipleri bir yandan asfalt sererken diğer yandan da yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor. Yerleşim alanlarının büyüdüğünü ve yeni yollara ihtiyaç duyulduğunu belirten Akgül, “Şehirler hizmetle gelişir. İş makinelerimiz durdurak bilmeden yolları belli bir program dahilinde açıyor. İlçemiz Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olmasının yanısıra en hızlı büyüyen ilçesi. Yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde ticaret yoğunluğuda artıyor” dedi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


AYD ‘Söyleyeceklerimiz Var’ toplantısını İzmir'de düzenledi

AYD ‘Söyleyeceklerimiz Var’ toplantısını İzmir'de düzenledi

AYD, ‘Söyleyeceklerimiz Var’ isimli toplantının ikincisini bu yıl İzmir’de yaptı.

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat