Ankara Yenimahalle’den Yeşil Hareketi!

Ankara Yenimahalle'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 Eylül 2015
Ankara Yenimahalle’den Yeşil Hareketi!

Yenimahalle Belediyesi, ilçenin dört bir köşesini yeşil alanlarla donatmaya devam ediyor...

Şehirlerin beton yığınlarına dönüşmemesi için park ve yeşil alan çalışmalarına büyük önem veren belediye, 4 ayrı noktaya toplam 62 bin 450 metrekare büyüklüğünde devasa park kazandırıyor.
İlçede yeşil hareketi başlatan Yenimahalle Belediyesi; Turgut Özal, Susuz ve Mehmet Akif Ersoy mahallelerine yeni parklar kazandırmak için düğmeye bastı. Susuz’a kazandırdığı toplam 60 bin metrekare alana sahip 5 yeni parka bir yenisini daha ekleyen belediye, 17 bin metrekare alanda kurulacak parkta inşaat çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 1498. Cadde ile Gökay Caddesi 3508. Sokak arasında tam donanımlı olarak yapılacak olan devasa parkın tamamlanmasıyla birlikte Susuz'daki yeşil alan miktarı 70 bin metrekareye yükselecek. Turgut Özal Mahallesi'nde de park yapım çalışmalarına hız veren belediye, biri 13 bin 700, diğeri ise 14 bin 750 metrekare olmak üzere iki yeni parkta çalışmalarına devam ediyor. Yine Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde de 17 bin metrekare alanda park yapım çalışmaları hızla sürüyor. İçerisinde oturma alanları, kamelyalar, koşu yolları, fitness ve çocuk oyun alanları, süs havuzları yer alacak yeni parklar, genç-yaşlı 7'den 70'e herkesin buluşma noktası olacak.

İlçe genelinde 369 parkla vatandaşlara hizmet veren Yenimahalle Belediyesi, öte yandan ilçenin farklı mahallelerine de 8 yeni park yapıyor. Yeni Batı, Yahyalar, Kaletepe, Güzelyaka, Barıştepe ve Çiğdemtepe mahallelerinde yapılacak parklar, Yenimahalle'ye nefes aldıracak. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

Üsküp'te yapılacak Tophane Merkez Camisi’nin temeli atıldı

TDV tarafından Makedonya'nın başkenti Üsküp'te inşa edilecek Tophane Merkez Camisi'nin temel atma ça

15 Eylül 2017


Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Hamburger Kütahya’ya 1 milyar TL’lik kağıt fabrikası kuracak

Avusturyalı Prinzhorn Holding iştiraki Hamburger Containerboard, Kütahya’da 1 milyar TL yatırımla kâ

13 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat