Ankara’da 22 Bin Kişilik Stat İçin Geri Sayım Başladı!

Ankara'da inşa edilen 22 bin kişilik stadın bu yıl tamamlanması planlanıyor…

19 Mayıs 2017
Ankara’da 22 Bin Kişilik Stat İçin Geri Sayım Başladı!

Ankara'da inşa edilen 22 bin kişilik stadın bu yıl tamamlanması planlanıyor…

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen stat projesinin bu yıl tamamlanması öngörülüyor. Stat çalışmalarının yüzde 20’sinin tamamlandığını açıklayan Büyükşehir Belediyesi stadyumun bu yıl teslim edileceğini açıkladı. Yüksek İnşaat Mühendisi ve Stat Kontrol Amiri Yasin Ertok, stadın ihale kat karşılığı yöntemiyle yapıldığını söyledi.

Ertok, "Ruhsatı, zemindeki olumsuzluklar nedeniyle biraz geç alındı. Bu nedenle zemin etüt raporu hazırladık. Derin karıştırma yöntemiyle zemin iyileştirmesini gerçekleştirdik. Zemine 1990 adet kazık vurduk. Bundan dolayı da bir sene bekledik. 2016 yılında yapı ruhsatımızı aldık" ifadelerini kullandı.

VODAFONE ARENA’NIN MİMARI YAPIYOR

Yasin Ertok,  stadyumu Vodafone Arena'nın mimarı Bünyamin Derman'ın yaptığını söyledi.18 bin kapasite ile başlayan projenin daha sonra 22 bine çıkarıldğını söyleyen Ertok: "Stadın projesi mimar Bünyamin Derman tarafından çizildi. Kendisi Vodafone Arena'nın mimarıdır. Yurt dışından esinlenerek aldığı stat örneklerini Türkiye'de hayata geçiriyor. Bu projeye de katkısı oldu. Bu stat UEFA standartlarına göre inşa ediliyor" dedi.

80 MİLYON LİRALIK STAT

Kontrol amiri Ertok stadın 80 milyon liraya mal olduğunu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ücret ödemeyeceğini söyledi. Ertok konuşmasına şöyle devam etti:  “Stat yaklaşık olarak 80 milyon liraya mal olacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi stadyumu kat karşılığında yaptırıyor. Projeye hız verdik ve bu yılın sonuna teslim edeceğiz” dedi .

STADIN ÖZELLİKLERİ

Ertok bu yıl tamamlanacak stadın özellikleri hakkında da bilgiler verdi; “734 araçlık açık, 38 araçlık da kapalı otoparkımız olacak. Dokuz araç için de otobüs otoparkı planladık. Tribünleri radyant sistemi ile ısıtmayı düşündük. Toplamda 62 bin 255 metrekarelik bir alana yapılıyor. İç saha zemini 68 metreye 105 metre. Çimi de kattığımızda 72 metreye 112 metre uzunluğunda bir çim sahamız olacak. Toplamda 51 adet locamız bulunacak. 49 adedi normal, ikisi de VIP locası olacak. Normal localar 38 metrekare, VIP localar ise 75 metrekarelik olacak “ ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

Yeni Doğuşkent projesi yeşiller içerisinde bir hayat sunuyor

2017 Bursa konut projeleri arasında dikkat çeken Yeni Doğuşkent projesi, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde

23 Eylül 2017


Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep dönemi başladı

Ege Yapı'nın Hasköy'de hayata geçireceği Ege Yapı Beyoğlu projesinde ön talep toplanmaya başlandı. B

23 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat