Ankara’da Bu Bölgeye Yatırım Yapan Kazanıyor

Ankara Etimesgut'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Şubat 2016
Ankara’da Bu Bölgeye Yatırım Yapan Kazanıyor

Üniversiteler, sağlık tesisleri ve diğer kamu yatırımlarına ev sahipliği yapmaya başlayan Bağlıca, Ankara'nın yeni cazibe merkezi haline geliyor...

Ankara'da gayrimenkul sektörü artık İstanbul ile yarışır duruma geldi. Çok sayıda markalı projelere ev sahipliği yapmaya başlayan Ankara'da Bağlıca bölgesi son dönemlerde dikkat çekiyor. Eskişehir yolunun sağında yer alan Bağlıca sayıları hızla artan üniversiteler, sağlık tesisleri ve diğer büyük yatırımlarla en hızlı gelişen bölge ve yeni cazibe merkezi olmaya başladı.

Bağlıca yüzde 70 oranında yeşil alanların ve yüksek sosyal alanların olduğu küçük butik sitelerden oluşan bir bölge haline gelecek. Son dönemlerde yapılan kamu yatırımlarıyla da değerine değer katacak olan Bağlıca yatırımın adresi olarak gösteriliyor. Ümiköy'ün bir benzerinin yaşama geçirildiği bölgenin önümüzdeki süreçte çok fazla prim yapması bekleniyor.

Bağlıca'ya 10 kilometrelik mesafede ODTÜ, Bilkent, Başkent, Hacettepe, Türk Hava Kurumu, Çankaya Üniversitesi olmak üzere halen 6 üniversite bulunuyor. Anka Teknoloji Üniversitesi bu yıl Eylül ayında eğitime başlarken, uluslararası nitelikte dev bir sağlık kompleksi hayata geçirecek olan Ankara Üniversitesi'de kampüsünü bu bölgeye taşıyacak. MİT Müsteşarlığı da 2017 yılında Bağlıca'daki binasına taşınacak.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Lokum Evler projesinde hayat başladı

Lokum Evler projesinde hayat başladı

DKY İnşaat ve Metropolist Yapı ortaklığında yükselen Lokum Evler projesinde ilk anahtar teslimi yapı

26 Temmuz 2017


Ondörtüç Pendik kişiye özel ödeme kampanyası başlattı

Ondörtüç Pendik kişiye özel ödeme kampanyası başlattı

İnsay Yapı, Ondörtüç Pendik projesinde başlattığı kişiye özel ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmak

26 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat