Ankara’nın Bu İlçesinde Büyük Dönüşüm

Ankara Altındağ'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

25 Mart 2016
Ankara’nın Bu İlçesinde Büyük Dönüşüm

Son 1 yılda 602 ruhsat izni verilen Altındağ'da gecekondular yerini nitelikli binalara bırakıyor...

Kentsel dönüşüm çalışmaları tüm Türkiye'de hızla devam ederken, Ankara Altındağ dönüşümün en yoğun yaşandığı ilçeler arasında yerini aldı. Altındağ'da son bir sene içinde verilen ruhsat sayısı 602 oldu.

2003 yılında 68 ruhsat verilirken bu sayısının her geçen yıl artması ilçedeki yapılaşmanın hızını ortaya koydu. Kentsel dönüşüm ile gecekondularından arınan ilçede yıl içinde yaklaşık 15 bin konut hayata geçiriliyor.

İlçede en çok yapılaşmanın olduğu mahalle Karapürçek Mahallesi olurken, onu Beşikkaya, Feridun Çelik, Çamlık ve Battalgazi mahalleleri takip etti. Müteahhitler yıl içinde 25 mahallede Altındağ Belediyesi’nden toplam 602 ruhsat izni aldı.

2015 yılında ilçede iskan konusunda da rekor yaşandı. İnşaatı tamamlanan ve kontrolleri yapılan 528 binaya iskan verildi. Vatandaşlar deprem yönetmeliğine uygun sağlıklı binalarda yasal olarak oturma iznini elde etmiş oldu.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki "Son 1 yıl içerisinde verdiğimiz ruhsat sayısı gösteriyor ki, Altındağ’da 600’den fazla yeni bina inşaatı başlamış. Bu da on binlerce kişinin modern konutlara taşındığı ve hayatının değiştiği anlamına geliyor." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.