Ankara’ya Boğaz Geliyor

Ankara Çankaya'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ocak 2016
Ankara’ya Boğaz Geliyor

2016 yılı ve sonrası projelerinin sunumu yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Boğazı projesinin 3 yıl içinde tamamlanacağını açıkladı...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 2016 yılı ve sonrasında hayata geçirilecek projelerin sunumunu yaptı. ATO Congresium'da gerçekleşen sunumda Gökçek, "Ankara'ya deniz getiremedik ama bu 3 yıl içerisinde Ankara Boğazı'nı getireceğiz" dedi.

Ankara Boğazı'nın plan ve projelerinin yapıldığını açıklayan Gökçek, projenin 3 yıl içerisinde Ankara'ya kazandırılacağını açıkladı. Proje İmrahor Vadisi'nde birinci etapta yer alacak 11 kilometrelik kanaldan meydana geliyor.

TRT'nin hemen arka tarafında yaşama geçirilecek olan Ankara Boğazı projesinde kanal etrafında villalar, cafe ve resotanlar, iş yerleri, dinlenme alanları, basketbol sahaları ve sosyal alanlar yer alacak. Kanalı, Eymir Gölü ile Gölbaşı Mezarlığı arasında kurulacak olan pis su arıtma tesisinden elde edilen sular besleyecek.

Proje kapsamında trafiğin rahatlatılması içinde çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda Turan Güneş Bulvarı'nda yoğunluğun azaltılması için TRT'nin yanında yapılacak Ankara Boğazı Viyadüğü ile Çevre Yolu bağlanacak. Başkan Gökçek, bu projeyi de 3 yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.

İşte Ankara Boğazı ProjesiHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar’a bağlı Sığacık Mahallesi’ndeki arsa, 15.3 milyon TL’ye ihale yöntemiyle satışa çı

17 Ekim 2017


Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Eroğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Seyrantepe’de hayata geçirilen projesi Skyland İstanbul’da of

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.