Ankara’ya Boğaz Geliyor

07 Ocak 2016
PAYLAŞ
Ankara’ya Boğaz Geliyor

2016 yılı ve sonrası projelerinin sunumu yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Boğazı projesinin 3 yıl içinde tamamlanacağını açıkladı...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 2016 yılı ve sonrasında hayata geçirilecek projelerin sunumunu yaptı. ATO Congresium'da gerçekleşen sunumda Gökçek, "Ankara'ya deniz getiremedik ama bu 3 yıl içerisinde Ankara Boğazı'nı getireceğiz" dedi.

Ankara Boğazı'nın plan ve projelerinin yapıldığını açıklayan Gökçek, projenin 3 yıl içerisinde Ankara'ya kazandırılacağını açıkladı. Proje İmrahor Vadisi'nde birinci etapta yer alacak 11 kilometrelik kanaldan meydana geliyor.

TRT'nin hemen arka tarafında yaşama geçirilecek olan Ankara Boğazı projesinde kanal etrafında villalar, cafe ve resotanlar, iş yerleri, dinlenme alanları, basketbol sahaları ve sosyal alanlar yer alacak. Kanalı, Eymir Gölü ile Gölbaşı Mezarlığı arasında kurulacak olan pis su arıtma tesisinden elde edilen sular besleyecek.

Proje kapsamında trafiğin rahatlatılması içinde çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda Turan Güneş Bulvarı'nda yoğunluğun azaltılması için TRT'nin yanında yapılacak Ankara Boğazı Viyadüğü ile Çevre Yolu bağlanacak. Başkan Gökçek, bu projeyi de 3 yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini açıkladı.

İşte Ankara Boğazı Projesi


"Ankara’ya Boğaz Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap