Ankara’ya Dar Gelirliler İçin 150 Bin Konutluk Proje!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'ya dar gelirliler için 150 bin konutluk proje yapılacağını açıkladı.

10 Haziran 2015
Ankara’ya Dar Gelirliler İçin 150 Bin Konutluk Proje!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'ya dar gelirliler için 150 bin konutluk proje yapılacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 150 bin konutluk proje için “Konutlar, normal piyasa fiyatının yarı fiyatı olacak” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen Ankara emlak ve gayrimenkul piyasasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Ankara’da bir bölgeye dar gelirli vatandaşlar için 150 bin konut yapılacağından bahseden Gökçek, şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız destek verirse, Bakanlarımız destek verirse dört senede bunu gerçekleştirmek istiyorum. Tabi müşterisi bulunmak kaydıyla. 63, 84,105 metrekarelik daireler. Ama bu daireler sosyal konutlar gibi olmayacak. Gayet güzel, gayet lüks daireler olacak. Fiyatı da normal piyasa fiyatının yarı fiyatı olacak. Bölge belli ama onu paylaşmıyorum. İnşallah 150 bin konut yapmak istiyoruz. Ve dar gelirli vatandaşlarımıza satmak istiyoruz. Tam bir böyle hayal ettiğim Türk insanının, yaşaması için gereken bütün sosyal donatıların bulunduğu yani parkı, bahçesi, mescitleri, camileri, kuran kursları mükemmel şekilde olan, bambaşka bir dünyası olan, geldiğiniz zaman nereye geldim diyeceğiniz bir dünya olacak. Bugün duydum. Allah nasip ederse Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılıyor. Ümit ederim ki bir-iki Bakanlar Kurulu toplantısında karar çıkar. İmrahor Vadisi’nde Kanal Ankara’yı yapıyoruz. Beyanat vermişler. Efendim ‘burayı beton yığınıyla dolduracak. Bu güzel vadiyi mahvedecek’ diyorlar. Aynısını Dikmen Vadisi için de söylüyordunuz. Şu anda dünyanın en yeşil vadisi Dikmen Vadisi. Orada belli bölgelerde istesek de yapı yapma şansımız yok. Yani arazinin yapısı dolayısıyla kırık bir arazi dolayısıyla yeşil alanın en bol olacağı yer

TOKİ 2015 YILINDA 50 BİN SOSYAL KONUT YAPACAK

ANKAPARK DEVAM

Ankapark’la ilgili de konuşan Gökçek, Bölge İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığını belirterek, “Herhangi bir sorun yok. Zaten o arada 2. planımızı da geçirmiştik. Yürürlüğe girmedi. Ama şu anda herhangi bir sıkıntı yok yolumuza devam ediyoruz” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.