Ant Yapı’dan Ümraniye’de Yeni Proje!

İstanbul Ümraniye'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Ekim 2015
Ant Yapı’dan Ümraniye’de Yeni Proje!

Yurtdışı ve yurtiçi projeleri hakkında açıklamada bulunan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, Ümraniye'de 100 konutluk yeni bir projeye başlayacaklarını açıkladı...

Yurtiçi ve yurtdışında birçok projeye imza atan Ant Yapı, Ümraniye'de 100 konutluk yeni bir projeye başlıyor. Henüz ön çalışmaların devam ettiğini açıklayan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, yurtdışı yatırımları hakkında da bilgi verdi.

Rusya’nın en büyük havaalanı Domodedovo’nun 500 milyon dolar yatırım değeri olan Terminal 2 binası inşa edecek olan Ant Yapı şirket olarak ilk kez bir havaalanı projesine imza atıyor. Okay, “Projeyi imzaladık avans da aldık. 500 milyon dolar bütçeli proje tamamlandığında dünyada ilk 20 havalimanı arasında girecek” dedi. Ant Yapının halihazırda 2.5 - 3 milyar dolara yakın değeri olan 30 projesi devam ediyor. Yeni projeler ile birlikte bu rakamın 4 milyar dolara çıkması bekleniyor.

Projeler hakkında bilgi veren Okay "İlk olarak İngiltere’de, Londra şehrinin merkezinde, Buckingham Sarayı ile Green Park’ın çok yakınında 10 bin metrekare büyüklüğünde ve 40 milyon pound yatırım bedeli ile “super prime” kategorisinde yer alan çok lüks ve butik konut projesinin çalışmalarına başlıyoruz. Yakın zamanda Ümraniye’de yeni bir konut projesine başlayacağız. 100 konut olarak planlanan projenin henüz ön çalışmaları devam ediyor. Çamlıca-Ünalan’da bulunan arsamız üzerinde de hastane veya otel projesi hayata geçirmeyi planlıyoruz." dedi. Okay, Rusya’da değeri 700 milyon doları bulan 3-4 projenin daha imza aşamasında olduğunu söyledi.

Domodedovo Havalimanı projesi hakkında açıklamada bulunan Ant Yapı Proje Direktörü Güven Dündar ise "İnşaat alanı 230 bin metrekare olan ikinci etabı 500 milyon dolarlık yatırım değeriyle, 28 ay içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Erken bitirirsek 10 milyon doları bulan bonus da alacağız." dedi.

DünyaHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.