Antalya Boğaçayı Projesinde Çalışmalar Başladı!

Antalya'nın "çılgın projesi" olarak anılan kanal projesi Boğaçayı'nda çalışmalar başladı...

14 April 2017
Antalya Boğaçayı Projesinde Çalışmalar Başladı! Antalya'nın "çılgın projesi" olarak anılan kanal projesi Boğaçayı'nda çalışmalar başladı...

Antalya Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Boğaçayı Projesinde çalışmalar başladı. Proje, Kanal İstanbul'dan sonra Türkiye'nin ikinci "çılgın projesi" olarak anılıyor. İlk olarak Devlet Su İşlerinin işe koyulduğu Boğaçayı'nda temizlik işlemleri 1-2 ay boyunca devam edecek. Peyzaj çalışmalarını da kapsayan projede çevre güzelleştirme projesi 15 Mayıs'ta tamamlanacak.

İHALESİ BİRKAÇ AYA
Proje hakkında bilgi veren Antalya Belediye Başkanı Menderes Başkan Türel, temizlik çalışmaları ardından altyapı çalışmaları için ihale aşamasına geçileceğini söyledi. Türel, "Onu da çok hızlı bir şekilde yapacağız. Derenin kuzey istikametinde rusubatlarla ilgili mutlaka alınması gereken tedbirler kapsamında yapılması gereken ihaleler var. Bakanlığın da onayıyla ihalelerini bu sene içerisinde başlatmak suretiyle, ciddi bir çalışma daha yürütülmüş olacak. Dolayısıyla Boğaçayı Projesi start aldı, başladı diye rahatlıkla söyleyebiliriz" dedi.

YAT LİMANI DA GELİYOR
Menderes Türel, proje kapsamında Büyük Liman'ın mendireğinin doğu tarafında hayata geçirilecek yat limanı projesi hakkında da bilgi vererek, "Yat limanının yatırım programına alınması hususundaki dilekçemiz de Kalkınma Bakanlığı'na arz edildi. O da Kalkınma Bakanlığımız tarafından değerlendiriliyor. Mayıs ayı içeresinde onaylanmak suretiyle yat limanı projemiz de bir taraftan Boğaçayı Projesi kapsamında ihale aşamasına gelmiş olur. Çünkü projeleri artık tamamlandı, tamamlanıyor diyebiliriz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

SİNEMA STÜDYOLARI HAZIRLIK AŞAMASINDA
Boğaçayı Projesi'nin üçüncü etabında, dağın arkasında kalan kısmında sinema stüdyoları ve eğlence parkalarının olduğu bir bölüm olduğunu belirten Başkan Türel, "Onunla ilgili projelerimizi hazırlıyoruz. Bu sene içerisinde yatırımcılara bir imkan tanımak suretiyle yani yap işlet devret formülü ile yapacağımız ihale kapsamında o projenin de Antalya'ya kazandırılması hususunda ki gayretlerimiz devam ediyor" dedi.

40 KİLOMETRE SAHİL OLACAK
Boğaçay Projesi ile yat limanı, içe doğru 40 kilometrelik yeni bir sahil, büyük bir yat limanı ile bir aktivite alanı oluşturulacak. Boğaçayı beslenme havzası içerisinde kalan 927 kilometrekarelik alanın tamamı ele alınarak, havza bütünü içerisindeki her türlü afet ve altyapı riskine çözümler getirilecek. Yaklaşık 1 milyar TL yatırımla hayata geçirilecek olan proje 10 bin kişiye de istihdam sağlayacak.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

Bedelsiz Sanayi Arazi Tahsisi Genişliyor

İstihdamı ve sanayiyi desteklemek amacıyla yürürlüğe konulan Organize Sanayi Bölgelerine Yönelik Bed

09 November 2018


Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılıyor

UNESCO mirası Kapadokya’da Peribacaları etrafında yapılan kaçak yapılar Çevre ve Şehircilik Bakanı M

06 November 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum