Antalya Kaş'ta kaçak villalar yıkıldı

Kaçak yapılaşmayla mücadelede mesken tipine bakılmaksızın yıkımlar yapılıyor.

13 May 2020
Antalya Kaş'ta kaçak villalar yıkıldı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bir süre önce Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinde çalışmalarını artırdığı kaçak yapılaşmayla mücadelede yıkımlar sürüyor. Kaçak olduğu belirlenen yapıların mesken tipine bakılmaksızın yıkımının yapıldığı görülüyor.

Kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmalarında bakanlık müfettişleri, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kaçak yapı inşa ettikleri belirlenen yapıların yapı kayıt belgesini iptal ederek yıkım süreci için belediye ekipleriyle iletişime geçiliyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Antalya'nın önemli bölgesi Kaş'ta da kaçak yapılaşmayla mücadele çalışmaları sürdürülüyor. Kaş'ta bir süre önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce 2017 yılından sonra inşa edilen ve imar barışı kapsamı dışında kalan kaçak yapılar tespit edildi. Bu gelişmeden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından yapı kayıt belgesi mevzuata aykırı alınan kaçak yapıların yıkımı için Kaş Belediyesi'ne yazı gönderildi.

BELEDİYE EKİPLERİ YIKIMI BAŞLATTI

Kaş Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarda, Gelemiş Mahallesi Yalı mevkisi Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde ve doğal sit alanı içerisinde yer alan Maliye Hazinesine kayıtlı taşınmazlar üzerindeki kaçak inşaatların yıkımı yapıldı. Yıkımı gerçekleşen yapıların arasında villaların da bulunduğu öğrenildi.

KAÇAK YAPIYA MÜSAADE YOK!

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Ulutaş, Kaş'ın çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği önemli bir turizm merkezi olduğunun altını çizdi.

Yıkımlar hakkında konuşan Başkan Ulutaş, şehirde yapılaşmanın belli plan dahilinde olması gerektiğini belirterek, "Yıkımlara dün başladık. İçerisinde villanın da bulunduğu 7 yapı yıkıldı. Belediyemize ilgili yazı geldikçe, yıkım çalışmalarına devam edeceğiz. Önemli bir turizm merkeziyiz, Kaş'ta kaçak yapılara hiçbir şekilde müsaade etmiyoruz" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum