Antalya Kepez'e millet bahçesi müjdesi!

Antalya'nın Kepez ilçesinde millet bahçesi proje hazırlığı başladı.

14 September 2020
Antalya Kepez'e millet bahçesi müjdesi! Millet bahçeleri, şehirlerin yeşil alan miktarını artırdığı gibi bölge gayrimenkul piyasasını da hareketlendiriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın TOKİ aracılığıyla hayata geçirdiği projeler, tüm Türkiye'de sürdürülüyor. Antalya'nın son yıllarda büyük dönüşüm kaydeden ilçesi Kepez'de de millet bahçesi hayata geçirilecek.

Milliyet'in aktardığı habere göre, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşmeden sonra millet bahçesi projesinin müjdesini verdi.

Görüşmenin detaylarını aktaran Başkan Tütüncü, "Bakanımızla görüşmemizin odağını Pil Fabrikası arazisinin yerine yapımını talep ettiğimiz Millet Bahçesi oluşturdu" diye konuştu.

ESKİ FABRİKA ALANI YEŞİL ALANA DÖNÜŞÜYOR

Kepez'de daha önce Eski Antalya İplik ve Pamuklu Dokuma Fabrikası, kültür ve sanat adasına dönüştürülmüştü. Şimdi de eski Pil Fabrikası millet bahçesine dönüştürülecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan görüşmede millet bahçesi projesi için önemli adımlar atıldığını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'la çok verimli bir görüşme yaptık. Bakanımız belediyelerimizin problemlerini, sorunlarını bizzat takip etmeyi ve hemşerilerimizin beklentileri istikametinde belediyelerimize müjdeler vermeyi ve onların problemlerini çözmeyi seven bir bakanımız. Bu çözümcül yaklaşımı, anlayışı aslında işimizi kolaylaştırıyor. Hükümetimize ve sayın bakanımıza bu hususta evvela teşekkür etmeliyiz" şeklinde konuştu.

PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Hayata geçirilmesi planlanan bölgede proje geliştirme çalışmalarının başladığından bahseden Başkan Tütüncü, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız şimdi arazinin mülkiyet konusu ile ilgili çalışmalarını yapıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte projelendirme ve inşa ile birlikte DokumaPark'a ilaveten güzel bir millet bahçesi de Kepez'e, Antalya'ya çok yakışacak bir iş olacak" diye konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum