Antalya OSB Büyümeye Devam Ediyor!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB), bünyesine kattığı 44 yeni sanayi parseli ile 692 hektarlık alanda 331 sanayi parseline ulaştı.

21 Eylül 2015
Antalya OSB Büyümeye Devam Ediyor!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB), bünyesine kattığı 44 yeni sanayi parseli ile 692 hektarlık alanda 331 sanayi parseline ulaştı...

Antalya OSB yatırımcılardan gelen yoğun talebi karşılamak için yeni sanayi parselleri oluşturmaya devam ediyor. Son 6 ay içerisinde yapılan imar planı revizyonları ile sanayi parsel alanını 274 bin 303 metrekare büyüterek 4 milyon 994 bin 233 metrekare sanayi parsel alanına ulaşan Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, toplam 692 hektarlık alandaki 331 sanayi parselinde 269 firmaya hizmet sunar hale geldi.

ALTYAPININ YÜZDE 85’İ BİTTİ
Yeni sanayi parsellerinin alt yapı çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, “2’nci ve 3’üncü tevsi alandaki 51 hektarlık alandaki alt yapı çalışmaları yüzde 85 oranında tamamlandı. Yol, yeşil alan ve hizmet binaları ile ilgili çalışmalar büyük bir hızla sürüyor. Şu an atıksu terfi hattının tüm işlemleri bitmiş durumda. Elektrik dağıtım merkezlerinin yüzde 95’i, elektrik hattının yüzde 75’i, iletişim hatlarının ise yüzde 60’si bitirildi. Tüm alt yapı çalışmalarını Ekim ayı ortalarında bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

3 BİN YENİ İSTİHDAM
Antalya OSB bünyesindeki toplam 329 sanayi parselinin tahsisinin yapıldığını, 2 parselin ise Bakanlık onayı beklediğini aktaran Bahar, yeni 44 sanayi parselinde faaliyet gösterecek firmaların devreye girmesi ile birlikte bölgedeki istihdamın yüzde 25 artacağına dikkat çekti. Bahar, “Yeni firmalarımızın hizmete girmesiyle birlikte Antalya OSB’de çalışan sayısının 3 bin kişi daha artarak 15 bine ulaşacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

BÜYÜME SÜRECEK
Büyümenin her alanda süreceğini ve Antalya OSB’deki firmaların gücüne güç katmak için gerekli her türlü hizmetin eksiksiz yerine getirileceğini belirten Bahar, “Gerek ülke sanayicisi gerekse sanayi sitelerindeki işletme sahipleri ile bölgemiz bünyesinde faaliyet gösteren sanayicilerimizin isteklerine cevap verebilmek adına sınırlarımızı elimizdeki imkanlar doğrultusunda genişletmeye çalışıyoruz. Bölgemize çok ciddi bir talep var. Sanayicimiz Antalya OSB içerisinde yer alarak Bölge Müdürlüğümüzün sağladığı kesintisiz ve kaliteli hizmetlerden olabildiğince yararlanmak istiyor. Çünkü böylelikle hem rekabet gücünü hem üretimini hem de üretim kalitesini artırmış oluyor.”

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Antalya OSB bünyesine kazandırılması planlanan yeni tevsi alanları hakkında bilgi veren Bahar, “4 ve 5’inci tevsi alanların sınırları belirlenmiş durumda. Bu alanları da Antalya OSB bünyesine katmak ve katılımcı sayımızı artırarak her anlamda Türkiye’nin en büyük OSB’si olma yolunda emin adımlarla ilerlemek en büyük hedefimiz. Yer seçim çalışmaları ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde takip edilerek işlemlerin hızlı bir şekilde sonuçlanması için çalışılıyor. Yer seçim çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından oluşturulacak yeni sanayi parsellerini hiç vakit kaybetmeden sanayicimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.