Antalya’nın Bu İlçesi Yüzde 300 Kazandırıyor

Antalya Manavgat'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

10 Mart 2016
Antalya’nın Bu İlçesi Yüzde 300 Kazandırıyor

Yabancı yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği Antalya'nın Manavgat ilçesi yatırımcıyla yüzde 25 ila yüzde 300 arasında kazandırıyor...

Geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye'den bin 642 yabancı konut aldı. Toplam satış içerisinde 498 konutla İstanbul ilk sırada yer alırken, İstanbul'u 315 konutla Antalya takip etti. Yabancı yatırımcıdan yoğun ilgi gören Antalya, yatırımda yüksek kazanç sağlıyor.

ERA Manavgat Ofisi verilerine göre bölgedeki gayrimenkul yatırımları lokasyona göre yüzde 25 ile yüzde 300 arası kazandırıyor. ERA Gayrimenkul Maximum Ofisi Broker’larından Murat Atay, Side, Çolaklı, Evrenseki, Ilıca, Kızılot gibi tatil bölgelerine sahip olan Manavgat'ın konut, ticari alan ve tarım arazileri bakımından karlı bir lokasyon olduğunu belirtti.

Bölgedeki konut fiyatlarının metrekare bazında bin TL ile 5 bin TL arasında, işyeri fiyatlarının ise 2 bin TL ile 10 bin TL arasında değiştiğini belirten Atay, "Konutlar ve işyerleri kira getirisine oranla ortalama 30 yılda kendini amorti ederken, gayrimenkul fiyatı lokasyona göre yüzde 25 ile yüzde 300 değer kazandırabiliyor." dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.