Antalya’nın Dev Projeleri

10 Haziran 2015
PAYLAŞ
Antalya’nın Dev Projeleri

Türkiye'nin turizm cenneti Antalya'ya yapılacak olan dev projeler, şehrin çehresini büyük ölçüde değiştirecek.

Antalya’da turizmcilerin ve turizm sektöründe çalışanların yüzünü güldürecek projeler geliyor.

İşte Antalya'ya inşa edilmesi planlanan dev projelerin görselleri :

Ulaştırma Eski Bakanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Adayı Lütfi Elvan’ın denizciliğe yönelik projeleri Turizm’de Antalya’yı şaha kaldıracak. Turizm çalışanlarına 12 ay süreyle çalışma imkanı sağlanması yönünde çalışmalar başladı.

Antalya turizmde yeni projelere hazırlanıyor. Deniz taşımacılığına yönelik projeler ile Antalya önemli bir çekim merkezi olacak. Ulaştırma Eski Bakanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan’ın projeleri hem turizmcilerde hem de sektörde çalışanlara büyük heyecan uyandırdı.

ALTIN PORTAKAL YAT LİMANI PROJESİ

Bakan Lütfi Elvan’ın Antalya için dev projeleri açıkladığı lansmanda ilk kez görücüye çıkan yat limanı Antalya’nın simgesi olan portakal şeklinde tasarlandı. İsmi de Altın Portakal olarak belirlendi. Antalya Altın Portakal Yat Limanı için 1400’e yakın yat bağlama kapasitesi planlanıyor. Liman sadece yat bağlama alanı olarak kullanılacak, üzerinde yapılaşma olmayacak. Yer tespiti yapılan liman sayesinde Antalya’ya üst gelir grubundan turistler akın edecek.

KRUVAZİYER LİMAN PROJESİ

Altın Portakal Yat Limanı dışında Antalya için Lütfi Elvan’ın iki önemli projesi daha var. Bunlar da Lara ve Demre de inşa edilecek kruvaziyer limanları. Ayrıca ihtiyaç olması halinde diğer ilçelerde de yat limanları planlanacak.

TURİZM TRENİ PROJESİ

Turizme en büyük desteği demiryolu sağlayacak. Antalya’dan Kayseri’ye uzanacak hızlı tren hattı ile Antalya ile Kapadokya buluşacak. Böylece turistlerin iki önemli turizm durağı arasındaki ulaşımları kolaylaşacak. Ayrıca Antalya – Eskişehir hızlı tren hattı ile İstanbul ve Ankara’dan Antalya’ya en kolay yoldan bağlantı kurulacak.

TURİZM ÇALIŞANLARINA 150 LİRA TAKSİTLE EV MÜJDESİ


"Antalya’nın Dev Projeleri" haberine ait yorum yok

Yorum Yap