Antalya'nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi

Aksu ilçesine bağlı Altıntaş bölgesinde konut yatırımları artıyor.

24 November 2021
Antalya'nın yükselen yıldızı olarak Altıntaş bölgesi gösterildi Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, Antalya konut piyasası ve inşaat sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

Dünya'da yer alan habere göre, inşaat sektörünün uzun zamandır bir krizle mücadele ettiğini belirten Sert, sektörde 5 sene bu yana her geçen gün karlılık oranının gerilediğini dile getirdi.

Antalya'da inşaat satış fiyatlarının oturmadığına dikkat çeken Sert, bazı kentlerdeki inşaat sektöründeki metrekare birim satış fiyatlarının Antalya'nın daha da üzerinde olduğunu aktardı.

Dünyada en güzel şehirler arasında gösterilen Antalya'da konut satış fiyatlarının daha da değerli olması gerektiğini öngördüklerini belirten Sert, "Satış değerinin yükselmesi içinde vatandaşın alım gücü yükselmeli. Antalya'da fiyatların her geçen gün arttığını düşünüyorum. Bunların birinci sebebi inşaat maliyetlerine gelen zamlar. Geçen yıl ile bu yılı karşılaştırdığınız zaman aynı malzemelerde yüzde 110 gibi artan fiyat artışları var. Her geçen gün şartlar zorlaşıyor. Müteahhitlik, gelir kazanç noktasına baktığımızda birçok sektörün altına düştü" ifadelerini kullandı.

"ALTINTAŞ GELECEK VADEDEN BİR BÖLGE"

Antalya'nın inşaat sektöründeki yeni cazibe merkezinin Aksu ilçesine bağlı Altıntaş bölgesi olduğunu belirten Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, "Aksu, Antalya'da bir Konyaaltı kadar değerli bir bölgemiz. Tarım bölgesi olmasından ve imara geç açılmasından dolayı bir türlü istenilen cazibesini yakalayamamıştı ancak son dönemlerde Altıntaş tekrardan imara açıldı ve güzel projelerimiz başladı. Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Altıntaş gelecek vadeden bir bölge. Yatırımcılarımızın bu bölgeye yönelmesini istiyoruz. Altıntaş konumu gereği denize, şehre ve havalimanına çok yakın ve o bölgede büyük arsalar var. Sizin kumaşınız ne kadar büyükse ve ne kadar verimliyse, terzi de bilinçliyse çok güzel bir ürün elde edersiniz. Altıntaş'ın da bu konuda arsaları çok düzgün. Altıntaş bölgesini bir Konyaaltı olmaya aday olarak görüyorum. Bu bölge Aksu'nun mevcut konumunu 2 katına çıkartır diye tahmin ediyorum" şeklinde konuştu.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum