Antalya'ya Avrupa Birliği'nden 5 Milyon Avro Hibe!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nin AB Uful 2020 hibe programına seçildiğini açıkladı...

18 Mayıs 2017
Antalya'ya Avrupa Birliği'nden 5 Milyon Avro Hibe! Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nin AB Uful 2020 hibe programına seçildiğini açıkladı...

Antalya'da hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi için Avrupa Birliği yaklaşık 5 milyon avro hibe verdi.Hak sahiplerine 5 bin 73 dairenin verileceği, 120 milyon lira bedelle ihale edilen projenin, AB Akıllı Kentler ve Toplumlar çağrısı kapsamında, yaklaşık 5 milyon avro hibe almaya hak kazandığı belirtildi.

"DOĞRU YOLDA İLERLİYORUZ"
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Santral Projesiyle dünya ölçeğinde yarışmacı bir kente dönüşeceğini söyledi.Türel konuşmasına şöyle devam etti:"Avrupa Birliği'nin verdiği bu teşvik, projemizin ne kadar doğru yolda olduğunu gösteriyor.Yeniden yapılanma konusunda, Antalya, dünya ölçeğinde yarışmacı bir kente dönüşecektir" dedi.

"42 AKILLI KENT UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLECEK"
Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesinde 70 bin metrekarelik bir alan pilot uygulama alanı olarak belirlendi.Projeyle birlikte bilgi teknolojilerini içeren 42 akıllı kent uygulaması hayata geçirilecek.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.