Apartmanlardaki Ortak Alanlar Artıyor

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile birlikte apartmanlarda kullanılan ortak alanlarda artış yaşandı...

03 Temmuz 2017
Apartmanlardaki Ortak Alanlar Artıyor Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile birlikte apartmanlarda kullanılan ortak alanlarda artış yaşandı...

Altın Emlak'ın Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mustafa Hakan Özelmacıklı, imar yönetmeliğine ilişkin açıklamada bulundu. Ortak alan kullanımına da değinen Özelmacıklı, kat sahiplerinin arsa payları oranında tüm ortak alanlara ortak olduklarını belirtti.

ORTAK ALANLAR BİREYSEL KULLANILAMAZ
Teras çatıları, otopark, çatı bahçeleri, sığınak, kömürlük gibi yapıların dışındaki yerlerin ortak alan olduğunu ifade eden Özelmacıklı, bu alanların bireysel kullanılmasının mümkün olmadığını söyledi.

APARTMANLARDAKİ ORTAK ALANLAR ARTTI
Resmi Gazete'de yayımlanan ilan doğrultusunda yürürlüğe giren Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'nin ardından apartmanlarda bulunan ortak alanlarda meydana gelen artışa dikkat çeken Özelmacıklı, teras çatılarda bulunan doğal örtülerin iklime uygun hale getirileceğini söyledi. Yapıların görünüşlerini bozmayacak şekilde bahçelerin de oluşturulabileceğini dile getiren Özelmacıklı, bunların herkes tarafından kullanılabileceğini açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.