Apple Devasa Bir Kampüs İnşa Etmeye Hazırlanıyor!

06 Ekim 2015
PAYLAŞ
Apple Devasa Bir Kampüs İnşa Etmeye Hazırlanıyor!

Apple 2016 yılında tamamlanacak yeni Campus 2 binasının ardından yeni bir kampüs inşa etmeye hazırlanıyor. 3 binden fazla çalışanı istihdam etmesi beklenen kampüs uzay gemisi olarak anılıyor...

Tüm gözler Apple’ın 2016 yılında tamamlanacak olan yeni Campus 2 binasına çevrilmişken Cupertinolu şirket oldukça gelişmiş yeni bir yapı için kollarını sıvadı.

Kaliforniya’nın kuzeyinde yer alan ve Google’ın ofisinin bulunduğu Mountain View’a komşu Sunnyvale’de yeni binasını inşa etmek isteyen Apple, uzay gemisi olarak da anılan yine fütüristik dev bir bina ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Toplamda 72 bin metrekarelik alana kurulacak olan yapının çatısında ise 1,3 kilometrelik yürüyüş yolunun olacağı söyleniyor. Zemin seviyesinde ise 3 kilometreye yakın yürüyüş ve bisiklet yolunun yer alacağı ifade ediliyor.

Birçok farklı kategoride ürün geliştiren ve sürekli olarak yeni pazarlara açılan Apple bu nedenle çok daha fazla çalışana ihtiyaç duyuyor. Apple’ın bu yeni binasında 3 binden fazla çalışanı istihdam etmesi bekleniyor. Plan aşamasında olan binanın inşasına ne zaman başlanacağı ise henüz bilinmiyor. Habertürk


"Apple Devasa Bir Kampüs İnşa Etmeye Hazırlanıyor!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap