Apple’ın Yeni Kampüsü ‘Uzay Gemisi’nden Son Fotoğraflar

20 Haziran 2014
PAYLAŞ
Apple’ın Yeni Kampüsü ‘Uzay Gemisi’nden Son Fotoğraflar

Teknoloji devi Apple'ın Kaliforniya'nın Cupertino bölgesinde hayata geçireceği 'Uzay gemisi' adındaki yeni kampüsünden son fotoğraflar basına sızdı.

Bundan bir kaç yıl önce Apple'ın babası Steve Jobs tarafından sunulan proje kamuoyuyla paylşılmış ve büyük bir kesmi kendisine hayran bırakmıştı. Apple bu proje ile yeni kampüsünün bahçesinde 6 bin ağaçlık devasa bir botanik bahçe düzenleyerek çalışanlarına parktaymış hissi yaratmayı amaçlıyor. Bununla birlikte bahçeye motorlu aşıtların girmesinin de yasak olacağının altını çizmek gerekiyor. 'Uzay gemisi' adının verileceği yeni kampüs bir başka teknoloji devi Hewlett-Packard'ın eski kampüsünün olduğu bölgeye kurulacak.

2016 YILINDA TAMAMLANACAK

Apple'ın uzay üssünü andıran kampüsü, 12 bin Apple çalışanını barındırabilecek kapasitede olacak. Yaklaşık 260 bin metrekarelik alanda yükselecek olan dev kampüsün 2016 yılında tamamlanması bekleniyor.

Apple'ın 2011 yılında ortaya çıkan ve Kaliforniya'nın Cupertino şehrinde kurulması beklenen yeni üssüne ait bu fotoğraflar bundan 3 yıl önce kamuoyuyla paylaşılmıştı.

İşte Apple'ın yeni kampüsü 'Uzay Gemisi'nin fotoğrafları:

 


"Apple’ın Yeni Kampüsü ‘Uzay Gemisi’nden Son Fotoğraflar" haberine ait yorum yok

Yorum Yap