Aqua Marine Kapatılıyor

Büyükçekmece Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. 17 yıldır hizmet veren merkez yıkılarak yerine daha modern bir proje inşa edilecek...

09 Ağustos 2016
Aqua Marine Kapatılıyor Büyükçekmece Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. 17 yıldır hizmet veren merkez yıkılarak yerine daha modern bir proje inşa edilecek...

Büyükçekmece'de yer alan Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. Aqua Marine yerine yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların 4 mevsim kullanabileceği yeni bir proje hayata geçirilecek.

1999 yılında 25 yıllığına işletmeye verilen Aqua Marine Su Oyunları Merkezi'nin arsası 2013 yılında encümen kararı ile Beşiktaş Spor Kulübü eski başkanı Serdar Bilgili'ye ait şirkete 16 milyon 250 bin TL'ye satıldı.

Aqua Marine projesinin kendisini yenilemediğini ve artık Büyükçekmece'ye yakışmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Bu alana özel bir proje geliyor. Büyükçekmece'ye yakışır, bir tarafta yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların yaz kış gece gündüz kullanacakları modern proje yapacağız" dedi.

Marina İçin İlk Kazma Yaz Sonunda

Büyükçekmece Yat Limanı'nın yöneticilerinden Murat Korkut ise Milli Emlak tarafından verilen son tapuda Aqua Marine'in yarıdan fazlasının yat limanı projesine ait gözüktüğünü açıkladı.

Geçmişte ince ölçüm yapılmadan kullanıldığını belirten Korkut, "Artık sahil bandı bize geçti. Bu yıl yıkım gerçekleştirecektik ama başkanın ricasını kırmadık. Yaz sonu yıkımı gerçekleştireceğiz. Marina projesinin tamamlanması için zaten bu şart" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.