Aqua Marine Kapatılıyor

09 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Aqua Marine Kapatılıyor
Büyükçekmece Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. 17 yıldır hizmet veren merkez yıkılarak yerine daha modern bir proje inşa edilecek...

Büyükçekmece'de yer alan Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. Aqua Marine yerine yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların 4 mevsim kullanabileceği yeni bir proje hayata geçirilecek.

1999 yılında 25 yıllığına işletmeye verilen Aqua Marine Su Oyunları Merkezi'nin arsası 2013 yılında encümen kararı ile Beşiktaş Spor Kulübü eski başkanı Serdar Bilgili'ye ait şirkete 16 milyon 250 bin TL'ye satıldı.

Aqua Marine projesinin kendisini yenilemediğini ve artık Büyükçekmece'ye yakışmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Bu alana özel bir proje geliyor. Büyükçekmece'ye yakışır, bir tarafta yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların yaz kış gece gündüz kullanacakları modern proje yapacağız" dedi.

Marina İçin İlk Kazma Yaz Sonunda

Büyükçekmece Yat Limanı'nın yöneticilerinden Murat Korkut ise Milli Emlak tarafından verilen son tapuda Aqua Marine'in yarıdan fazlasının yat limanı projesine ait gözüktüğünü açıkladı.

Geçmişte ince ölçüm yapılmadan kullanıldığını belirten Korkut, "Artık sahil bandı bize geçti. Bu yıl yıkım gerçekleştirecektik ama başkanın ricasını kırmadık. Yaz sonu yıkımı gerçekleştireceğiz. Marina projesinin tamamlanması için zaten bu şart" dedi.

"Aqua Marine Kapatılıyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap