Aqua Marine Kapatılıyor

Büyükçekmece Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. 17 yıldır hizmet veren merkez yıkılarak yerine daha modern bir proje inşa edilecek...

09 Ağustos 2016
Aqua Marine Kapatılıyor Büyükçekmece Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. 17 yıldır hizmet veren merkez yıkılarak yerine daha modern bir proje inşa edilecek...

Büyükçekmece'de yer alan Aqua Marine yıl sonunda kapatılıyor. Aqua Marine yerine yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların 4 mevsim kullanabileceği yeni bir proje hayata geçirilecek.

1999 yılında 25 yıllığına işletmeye verilen Aqua Marine Su Oyunları Merkezi'nin arsası 2013 yılında encümen kararı ile Beşiktaş Spor Kulübü eski başkanı Serdar Bilgili'ye ait şirkete 16 milyon 250 bin TL'ye satıldı.

Aqua Marine projesinin kendisini yenilemediğini ve artık Büyükçekmece'ye yakışmadığını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Bu alana özel bir proje geliyor. Büyükçekmece'ye yakışır, bir tarafta yatlimanı, marina, otel, turizm alanı ve vatandaşların yaz kış gece gündüz kullanacakları modern proje yapacağız" dedi.

Marina İçin İlk Kazma Yaz Sonunda

Büyükçekmece Yat Limanı'nın yöneticilerinden Murat Korkut ise Milli Emlak tarafından verilen son tapuda Aqua Marine'in yarıdan fazlasının yat limanı projesine ait gözüktüğünü açıkladı.

Geçmişte ince ölçüm yapılmadan kullanıldığını belirten Korkut, "Artık sahil bandı bize geçti. Bu yıl yıkım gerçekleştirecektik ama başkanın ricasını kırmadık. Yaz sonu yıkımı gerçekleştireceğiz. Marina projesinin tamamlanması için zaten bu şart" dedi.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat