Araplar Bursa’dan Bir Haftada 80 Daire Satın Alıyor

Yalova Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

31 Temmuz 2014
Araplar Bursa’dan Bir Haftada 80 Daire Satın Alıyor

TÜRSAB yetkilileri Arap yatırımcıların Bursa'dan bir haftada 70 ile 80 arasında daire satın aldığını açıkladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, yeşil Bursa’ya hayran olan Arapların haftada 70-80 daire satın aldığını söyledi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, gayrimenkul fiyatlarının cazip olmasının satışlarda patlamaya yol açtığını belirtti. Birçok turizm acentesinin emlak turizmi yapmaya başladığını kaydeden Başkan Akkuş, “Çok yoğun ve hızlı çalışıyorlar” dedi.

'80 GAYRİMENKUL SATIYOR'

Bursa’ya hayran kalan Arapların satın almak için özellikle villa aradığını ifade eden Akkuş, “En çok Çekirge ve Doburca’yı tercih ediyor, yeşilliği seviyorlar. Uludağ’a yakın olan semtler ilk tercihleri arasında yer alıyor. Sadece emlak turizmi yapan 10 acentemiz, Araplara haftada 70-80 gayrimenkul satıyor” diye konuştu.

GÜNLÜK DAİRE FİYATLARI 100 LİRA

Otellerde kalmak istemeyenlerin de eşyalı daire kiraladıklarını kaydeden Başkan Akkuş, “Ev rahatlığını arayanlar var. Dayalı döşeli daire istiyorlar. Dairelerin fiyatları günlük 100 dolar, villaların ise 500 dolardan başlıyor” şeklinde konuştu.

ARAPLAR YEŞİL BÖLGELERİ TERCİH EDİYOR

İHA'nın haberine göre, gayrimenkul uzmanı Abdulaziz Öztürk, Arapların gayrimenkullere büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, "Araplar yeşil bölgeleri tercih ediyor. Bu yüzden özellikle Kültürpark civarındaki daireler en az yüzde 10 ile 15 arasında prim yaptı. Durumu iyi olanlar ise özellikle Mudanya ve Yalova taraflarında deniz manzaralı villa ya da yüzme havuzlu siteleri tercih ediyor" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.