Araplar Nerelere Yatırım Yapıyor?

Bolu Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

31 Ağustos 2015
Araplar Nerelere Yatırım Yapıyor?

Türkiye'ye gelen Araplar nerelere, ne kadar ve neden yatırım yapıyorlar? İşte yanıtı...

Düzenleyen: Tugay TOPÇU / Yeniemlak.com

Yüksek kalitede gayrimenkul danışmanlığı hizmeti veren Memory International Türkiye'nin Genel Müdürü Görkem Vardar, Arap turistlerin Türkiye'de nerelere ve neden yatırım yaptığını anlattı.

Müşterilerinin yüzde 90’ına yakınının Arap kökenli olduğunu belirten Vardar, "Türkiye'ye gelen Araplar ağırlıklı olarak İstanbul’un gelişmekte olan konut projelerine talep gösteriyorlar. En çok Beylikdüzü, Esenyurt, Bahçeşehir ve Beykent’ten ev talep ediyorlar. Bu bölgelerde uygun fiyatlı, sosyal donatıları olan güvenlikli alışveriş merkezlerine yakın projeler bulunabiliyor. Tercihleri, site içinde, sosyal donatıları olan, güvenlikli, alışveriş merkezlerine yakın yeni projeler... Çoğunlukla 2+1 evlere ilgi gösteriyorlar ama kalabalık aileler çoğunlukta. İki adet 3+1 daireyi birleştirip, altı yatak odalı daire yapmak isteyen müşterimiz olmuştu. Tek seferde yaptığımız en yüksek satış da 2.5 milyon dolarlık Boğaz manzaralı bir villaydı" açıklamasını yaptı.

GÖZDE ŞEHİRLERİ : BOLU

Ayrıca Araplar Bolu iline yoğun ilgi gösteriyorlar. Bolu’yu en gözde şehirlerinden biri olarak gören Araplar, bu bölgeye yatırım yapıyor.

ARAPLAR BU BÖLGEDE FİYATLARI ARTTIRDI!

Hürriyet gazetesinden İpek Yezdani ve İpek İzci'nin haberine göre; Türkiye'ye sıklıkla gelen Arap bir turist konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor :

“Havası güzel, yeşil, insanları çok iyi ve yardımsever. Kuveytli çok arkadaşımız Bolu’dan ev aldı. Türk devletinden tek isteğimiz Bolu’ya bir havaalanı yapması. Her seferinde İstanbul’dan gitmek zorunda kalmayalım!”

ARAPLARDAN TÜRKİYE'YE 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM!HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar Belediyesi 15.3 milyon TL’ye arsa satacak

İzmir Seferihisar’a bağlı Sığacık Mahallesi’ndeki arsa, 15.3 milyon TL’ye ihale yöntemiyle satışa çı

17 Ekim 2017


Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Skyland İstanbul ofislerini teslim ediyor

Eroğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul Seyrantepe’de hayata geçirilen projesi Skyland İstanbul’da of

17 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.