• Emlak Haberleri
  • Aremas: Dünya Kupası ilgisi Cityscape Dubai'ye katılımı artırdı

Aremas: Dünya Kupası ilgisi Cityscape Dubai'ye katılımı artırdı

Dünyanın en büyük gayrimenkul yatırım ve emlak fuarlarından olan Cityscape Global, 21 – 23 Kasım tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlıyor.

22 November 2022
Aremas: Dünya Kupası ilgisi Cityscape Dubai'ye katılımı artırdı Fuarda yabancı yatırımcıların nabzını tutan Aremas’ın Yönetim Kurulu Vedat Arslan, Dünya Kupası’nın etkisiyle Dubai’de yaşanan yoğunluğun fuara yansıdığını belirterek hem acentalar hem de potansiyel gayrimenkul alıcıları anlamında Aremas olarak fuarın ilk gününü yoğun geçirdiklerini söyledi.

Gayrimenkulde uzun yıllardır sahip olduğu tecrübesi ile konsept geliştirmeden satış sonrası hizmetlere A’dan Z’ye danışmanlık hizmeti sunan Aremas Gayrimenkul, yabancı yatırımcıların nabzını tutmak için bu yıl da dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global Dubai’de yerini aldı. Farklı lokasyonlarda yer alan portföyüyle, gayrimenkul yatırımcısını buluşturmak isteyen Aremas, Körfez ülkeleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden yatırımcıyı standında ağırlıyor.

“Yoğun bir fuar günü geçirdik”

Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan Aremas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan, fuarın son 4 yıldır ölçeğinin çok altında bir büyüklüğe sahip olduğunu ancak bu yıl geçen yıla kıyasla yukarı yönlü bir değişim yaşandığını belirtti. Arslan, “Son yıllarda Dubai, Abu Dhabi, Katar ve Suudi Arabistan başta olmak üzere Arap ülkelerinin Türkiye’ye ilgisinin düşük olduğunu biliyoruz. Bu durum Türkiye’den fuara katılımı da doğrudan etkilemişti ancak Dubai bir hub. Yeni işbirlikleri kurmak, bölgedeki yeni acentalar ile tanışmak adına büyük önem taşıyor. Bu yıl özelinde baktığımızda Dünya Kupası’nın da etkisiyle Dubai’de ciddi bir yoğunluk var ve bu yoğunluğun fuara da yansıdığını görüyoruz. Biz de hem acentalar anlamında hem de potansiyel gayrimenkul alıcıları anlamında yoğun bir fuar günü geçirdik. İlginin fuar sonuna kadar devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Kurulduğu günden bugüne kadar farklı segment ve tipte pek çok farklı projeye danışmanlık hizmeti sunan Aremas Gayrimenkul’ün geliştirme danışmanlığı ve satış pazarlama hizmeti verdiği projelerin toplam büyüklüğü yaklaşık 2,4 milyon metrekareye, satılabilir ürün değeri ise 4,5 milyar dolara ulaştı.

Aremas hakkında:
2010 yılında büyük ölçekli, seçkin gayrimenkul projelerine satış ve pazarlama danışmanlığı sunma vizyonuyla yola çıkan Aremas Gayrimenkul, bugün bünyesinde 6 ana departmanla faaliyet gösteriyor. Türkiye dışında Almanya, Azerbaycan ve Gürcistan’da ofisleri bulunan Aremas Gayrimenkul yurt içi ve yurtdışındaki büyük ölçekli gayrimenkul projelerine satış-pazarlama, konsept geliştirme, ticari gayrimenkul satışı, teslim ve ikinci el alanlarında, Maya İnternational ile de yabancıya konut satışı alanında hizmet veriyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum