Arnavutköy Belediyesi meydanlarını yeniliyor

Arnavutköy Belediyesi ilçe olduktan sonra mahalle statüsü kazanan köy ve mahalle meydanlarını kendine özgü dokusunu koruyarak düzenleme çalışmalarına başladı.

21 Temmuz 2017
Arnavutköy Belediyesi meydanlarını yeniliyor İlçe olan Arnavutköy, mahalle statüsüne kavuşan köyleri ve mahalle meydanlarının dokularını koruyarak yenileme çalışması yapacak. Arnavutköy Belediyesi’nin kültürel dokuya zarar vermeyecek şekilde başlattığı çalışmanın sonunda vatandaşların faydalanabileceği yenilenmiş meydanların hayata geçirilmesi planlanıyor. Başlatılan düzenleme çalışmaları, İmrahor Meydan Düzenleme ve Yeşilbayır Meydan Düzenlemesi ile devam ediyor.

DOKU KORUNARAK MODERN VE ESTETİK MEYDANLAR YAPILACAK

İmrahor Mahallesi’nde çehreyi değiştirecek olan, Meydan Düzenleme çalışmasının sonunda mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına uygun ve estetik çevre görünümünün kazanılması amaçlanıyor. İmrahor Meydan Düzenleme projesi kapsamında 16 bin 500 metrekare genişliğindeki alanda düzenlemesi yapılacak. Projede, açık ve yarı açık oturma mekânları, çiçek partelleri, kuru havuz, çocuk oyun alanı ve bisiklet yolu yer verilmesi planlanıyor. Ayrıca 2 bin metrekarelik tesiste sağlık ocağı, muhtarlık, zabıta, çok amaçlı salon, eğitim merkezi ve restoranda bulunacak. Proje kapsamın yer alan toplantı salonu, kütüphane ve atölyeler gibi farklı fonksiyonların yer aldığı bin 80 metrekarelik inşaat alanı ile iki katlı Gençlik Merkezi yapımının temelleri de atıldı.

İLK DÜZENLEME HİZMETE AÇILDI

Her mahallenin kendine özgü yapısının devamı için farklı projeler uygulayacak olan Arnavutköy Belediyesi, ilk çalışmayı ise Sazlıbosna Meydanı’nda başlatarak halkın hizmetine sundu. Alt yapı ve peyzaj çalışmaları tamamlanarak halkın hizmetine sunulan Sazlıbosna Meydanı Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla açıldı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evinin fiyatı düştü

Dünyanın en pahalı evi olarak gösterilen Villa Les Cedres malikanesinin fiyatı 686 milyon dolar düşt

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.