Arnavutköy Bolluca Mahallesi İmar Planı Askıda

İstanbul Arnavutköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

22 Mart 2016
Arnavutköy Bolluca Mahallesi İmar Planı Askıda

Arnavutköy Bolluca Mahallesi 450 ada, 1 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli 15 Ocak 2016 tasdik tarihli plan tadilatı askıya çıktı...

Arnavutköy Bolluca Mahallesi , 450 ada 1 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli 15 Ocak 2016 tasdik tarihli plan tadilatı bugün askıya çıktı.

Arnavutköy Bolluca imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 20 Nisan 2016’da askıdan inecek.

PLAN NOTLARI
1. Plan tadilat onama sınırı Bolluca 450 ada 1 parsel sınırıdır.
2. Bu alanlarda uygulama ilçe belediyesince onaylanacak avan projeye göre yapılacaktır.
3. 1/1000 ölçekli uygulama imar planları yapılmadan uygulama yapılamaz.
4.Uzun mesafeli koruma alanında; Tuz ile metal sertleştirme, metal kaplama, asitleme yüzey temizleme, tekstil boyama ve emprime baskı, hurda plastik yıkama, liftli yıkama-yağlama, yanıcı, parlayıcı, patlayıcı kimyasal madde üretim tesisleri, hurda kağıttan kağıt imal tesisleri, ham deri işleme, asit imal ve dolum yerleri, zirai mücadele ilacı imal ve doulm yerleri, pil, batarya, aki imal yerleri, ağır metal tuzu üretimi, cam yıkama, yün yıkama, endüstriyel ve evsel katı atık nihai depolama merkezleri, kimyevi madde depoları ve akaryakıt dolum tesisleri fonksiyonlarına yer verilemez. Ayrıca su kirliliği kontrol yönetmeliğinin 20. maddesi hükümleri de dikkate alınır.
5. Meri iski içme suyu havzaları yönetmeliğine uyulacaktır.
6. Plan tasdik sınırı içerisinde kalan alan “eğitim kampüsleri tesis alanı”dır.
7. Eğitim kampüsleri tesis alanında Hmaks:5 kat olup, 1/10000 ölçekli planda belirlenecek çekme mesafelerine uyulması kaydıyla blok ebatları ve taban alanı serbesttir.

HABER:Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.