Arsa ve Bina Maliyetlerine Düzenleme Geliyor

02 Mayıs 2016
PAYLAŞ
Arsa ve Bina Maliyetlerine Düzenleme Geliyor
Üretimin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla hazırlanan Üretim Reform Paketiyle beraber arsa ve bina maliyetlerinin düşürülmesi için yeni düzenlemeler getiriliyor...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Üretim Reform Paketi’nin detaylarını paylaştı. Işık, Organize Sanayi Bölgesi'nde arsası bulunan ancak yatırım yapmayanları uyarırken, arsa ve bina maliyetlerinin düşmesine yönelik çalışmalara yapacaklarını söyledi.

Sanayicinin finansmana erişimini kolaylaştıracak düzenlemeler getireceğiz diyen Bakan Işık, "Bu çalışmada arsa ve bina maliyetlerinin azaltılmasına yönelik düzenlemeler olacak. Ayrıca krediye teminat oluşturacak bazı düzenlemeler yapacağız." dedi.

OSB ve yeni üretim bölgelerine yönelik olarak da düzenleme yapacaklarını belirten Işık, OSB’lerde yatırım yapılmayan arazilerin üretime kazandırılması için çok radikal düzenlemelere gideceğiz. OSB’de arsası olup da yatırım yapmayanların, çivi çakmayanların canı yanacak. OSB’lerin daha etkin çalışmasına yönelik düzenlemeler yapacağız." diye konuştu.






"Arsa ve Bina Maliyetlerine Düzenleme Geliyor" haberine ait yorum yok

Yorum Yap